تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

نقش پرده در دکوراسیون اداری چیست؟ - شرکت پارتیشن پرچین

نقش پرده در دکوراسیون اداری چیست؟

پرده اداری

شاید تا به حال به نقش پرده اداری توجه نکرده باشید. اما برای داشتن دکوراسیونی بی نقص و تاثیرگذار، می بایست تمام جوانب را سنجیده و اصولی جلو بروید.

  همان طور که مبلمان و سرویس چوب در دکوراسیون فضاهای اداری نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند؛ پرده نیز به نوبه خود در هماهنگ کردن اجزا و رنگ‌ بندی عناصر داخلی تاثیرگذار است.

پرده‌ اداری به دو نوع تقسیم می‌شود:

  • پرده‌هایی که برای پوشش پنجره‌های بیرونی مورد استفاده قرار می گیرند.
  • پرده‌هایی که در فضای داخلی و برای پوشش فضاهای داخلی کاربرد دارند.

از این رو اگر قصد خرید پرده اداری را دارید، حتما به محل نصب پرده ها دقت کرده و سپس اقدام به خرید نمایید.

پرده اداری برای پوشش پنجره‌های بیرونی

پرده اداری برای پوشش پنجره‌های بیرونی

مهم‌ترین تفاوتی که پنجره های بیرونی با پنجره های داخلی دارند، میزان نور طبیعی است که به آن می‌تابد. این نور تاثیر زیادی در جذابیت هر چه بیشتر محیط های اداری دارد، و اگر پرده ای که برای این پنجره‌ها استفاده می‌کنید از نظر زیبایی‌شناسی و قواعد دکوراسیون در سطح خوبی قرار گرفته باشد، دکوراسیون فضای اداری شما را خاص و متمایز خواهد کرد.

برای انتخاب پرده‌ مناسب چنین فضایی، باید چند نکته را در نظر داشته باشید.

اولین نکته رنگ‌بندی دکوراسیون و هماهنگی آن با پرده است. اگر دیوارهای فضای شما رنگ‌بندی روشن دارند، برای رنگ پرده‌ها نیز سعی کنید از رنگ‌های روشن مثل سفید، کرم، مغز پسته‌ای و این نوع رنگ‌ها استفاده نمایید.

نکته دوم، طرح روی پرده است. از آن جایی که در طول روز نور خورشید به این پرده‌ها می‌تابد، از این رو می‌توانید از پرده‌های طرح دار نیز استفاده نمایید. منظور از پرده‌های طرح دار، پرده‌هایی هستند که روی آن‌ها طرح هایی به صورت برجسته و یا کمرنگ نقش بسته و در هنگام تابش نور این طرح‌ها جلوه خاص و بسیار زیبایی پیدا می‌کنند.

سومین موردی که در هنگام انتخاب پرده اداری برای پوشش پنجره‌های بیرونی باید مورد توجه قرار بگیرد، نوع پرده است. همان طور که می‌دانید پرده‌ها انواع مختلفی دارند. شما می‌بایست با توجه به نوع نیازتان از نوع خاصی از پرده، مثل پرده‌های کرکره ای، پرده لوردراپه یا… استفاده کنید.

پرده اداری برای برای استفاده در فضای داخلی

هر دفتر کار اداری فضای منحصر به خود را داراست. برای مثال، برخی از ادارات و سازمان‌ها فاقد پنجره داخلی می باشند. در این فضاها بجز پرده ای که برای پنجره‌ها استفاده می‌شود، پرده دیگری وجود نداشته و اگر فضای سازمانی شما بدین شکل است، نیازی به پرده‌های داخلی در آن نخواهید داشت.

اما در صورتی که نقشه فضاهای درون سازمانی شما به شکلی است که در آن پنجره‌های متعدد به شکل‌های گوناگون وجود دارد؛ شما می‌توانید از طرح‌ها و ایده‌های مختلف پرده اداری بهره‌مند شوید.

نکاتی که باید در انتخاب پرده داخلی به آن توجه کنید عبارتند از:

  • رنگ‌بندی پرده اداری باید با مواردی مثل رنگ میز و صندلی کارکنان، رنگ دیوارها و رنگ‌بندی تابلوهای موجود در اتاق یکسان باشد.
  • در انتخاب پرده اداری برای فضاهای سازمانی تعیین بودجه است. قبل از خرید پرده اداری حتما بودجه خود را تعیین کرده و سپس از میان انواع پرده اداری که در مورد بعدی عرض کرده‌ایم مدل موردنظر را انتخاب کنید.
  • پرده اداری انواع مختلفی دارد که هر کدام برای فضاهایی خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پرده‌ها شامل پرده زبرا، پرده دو مکانیزم، پرده شید، پرده لوردراپه، پرده کرکره عمودی، پرده کرکره چوبی و پرده کرکره فلزی هستند و نسبت به نوع ظاهر و کاربردهایی که دارد در مکان‌های مختلف استفاده می‌شوند. پس از آن که بودجه موردنظر خود را برای انتخاب پرده اداری مشخص کردید، می‌بایست یکی از این انواع پرده را برگزیده و در مدل‌های آن طرح مورد علاقه‌تان را جست و جو نمایید.

 

کلام آخر

از آنجایی که پرده در هر فضایی به شدت در معرض دید قرار دارد، باید به طراحی و هارمونی آن با سایر المان های محیز دقت کرد. اما متاسفانه این موضوع مورد اهمیت کافی قرار نمی گیرد و اغلب به سادگی نادیده گرفاه می شود.

حال که به اهمیت نقش پرده در دکوراسیون اداری پی بردید، بهتر است برای انتخاب پرده مناسب دفتر کار خود هر چه زودتر اقدام نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.