تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

پارتیشن ریلی چیست؟ - شرکت پارتیشن پرچین

پارتیشن ریلی چیست؟

پارتیشن ریلی

پارتیشن ریلی یا متحرک، پارتیشنی است که در حول محور یک ریل توانایی حرکت دارد. از این مدل پارتیشن اداری غالبا در مکان هایی که قصد دارند به طور موقت جداسازی انجام دهند استفاده می کنند. به دلیل وجود خاصیت جابجایی در این پارتیشن ها، ما می توانیم دیواری به صورت موقت داشته باشیم و به راحتی دو فضا را از یکدیگر جدا کرده و همچنین به سادگی این دیواری موقت را برداریم.

پارتیشن اداری ریلی

پارتیشن اداری ریلی از حول محور ریلی کفی یا سقفی قابل حرکت بوده و معمولا برای سالن های چند منظوره مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع پارتیشن عموما از جنس ام دی اف و به صورت پنل های عمودی آماده می شود.

کاربردهای پارتیشن ریلی

پارتیشن ریلی غالبا در سالن هایی با چند کارکرد مورد استفاده قرار می گیرد. اگر هدف، جداسازی موقت دو فضا از یکدیگر باشد؛ بهتر است از پارتیشن ریلی استفاده شود.

قابلیت جابجایی این نوع پارتیشن ها به شما این امکان را می‌دهد تا شما دیواری موقتی داشته باشید. پارتیشن ریلی معمولا به صورت 4 لنگه در سایز هر لنگه 50 عرض در ارتفاع 180 ساخته می شود؛ که با ابزار لولا به هم متصل شده اند. کلاف دور تا دور پارتیشن ریلی از ام دی اف و پرکننده آن می‌تواند از ام دی اف، شیشه، آلومینیوم یا حصیر بامبو باشد.

سازمان ها نیز می توانند از این پارتیشن برای تقسیم بندی فضاهای خاص خود استفاده کنند. به عنوان مثال می توان در فضاهای ملاقات و اتاق های کنفرانس از پارتیشن متحرک استفاده کرد و در صورت نیاز به فضای بزرگتری برای سالن اجتماعات پارتیشن جمع شونده را به راحتی روی ریل های مخصوص جمع کرد و با اتصال دو فضا محیطی بزرگ تر و مناسب تر برای اجتماع ایجاد نمود.

مشخصات پارتیشن متحرک

اسلاید پارتیشن ، پارتیشنی متحرک می باشد که در حول محور ریل سقفی یا کفی قابلیت حرکت و جابجایی دارد . این نوع پارتیشن از جنس ام دی اف در ضخامت ۱۶میلیمتر الی ۱۵ سانتیمتر بنا به نیاز پروژه اجرا می گردد. بصورت کلی پارتیشن متحرک از پانل های عمودی تشکیل می شود . ولی در مواردی نیز می توان از ترکیب شیشه و ام دی اف استفاده کرد.

پارتیشن ریلی و متحرک راهی عالی و خیره کننده برای ایجاد فضایی حرفه‎ ای و مدرن هستند. این پارتیشن ها در بسیاری از شرکت‎ های اداری، مجتمع‌های تجاری بزرگ، مراکز و خرید، رستوران‎ ها و مغازه‌ ها مورد استفاده قرار می‎ گیرند. به عبارتی آنها لوکس بودن را به فضا اضافه می‏‎ کنند. در حال حاضر پارتیشن ‎های ریلی از محبوبیت بسیاری بالایی برخوردار هستند.
پارتیشن های متحرک نور را به حداکثر رسانده و حریم خصوصی را حفظ می کنند. همچنین تا حدودی صدا را برگردانده و آلودگی صوتی را در محیط های اداری کمتر می کنند.

مواد اولیه به کار رفته در پارتیشن متحرک

پارتیشن ریلی معمولا از جنس ام دی اف و گاهی نیز از جنس شیشه ساخته می شود. چهارچوباین پارتیشن نیز از جنس آلومینیوم بوده که با استفاده از لولاها می‎ توان قابلیت جمع‎ شدگی را نیز به آنها اضافه کرد.

ویژگی‎ های پارتیشن متحرک

  • قابلیت حرکت
  • قابلیت جمع شدن
  • سبکی
  • مقاومت بالا
  • جابجایی آسان
  • ایجاد حریم شخصی
  • نصب و جمع کردن ساده

قیمت پارتیشن متحرک یا ریلی

پارتیشن ریلی تنوع قیمتی بالایی ندارد؛ زیرا تنها متریال آن از چوب یا شیشه با چارچوب آلومینیوم است. نوع چوبب آن از ام دی اف ساخته می شود، اما امکان ساخت با چوب طبیعی به سفارش مشتری نیز وجود دارد که هزینه بیشتری خواهد داشت.

به طور کلی پارتیشن متحرک در ابعاد سفارشی تهیه می گردد. ممکن است به عنوان یک در به عرض 2 متر ساخته شوند یا یک اتاق کامل را ایجاد کنند. قیمت ها بر حسب ابعاد، جنس و فضایی نصب می تواند متغیر باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.