تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

چه تفاوتی میان شیشه سکوریت و شیشه لمینت وجود دارد؟ شرکت پارتیشن پرچین

چه تفاوتی میان شیشه سکوریت و شیشه لمینت وجود دارد؟

در پست های قبل به‌طور مفصل در مورد شیشه سکوریت، نحوه ساخت آن و مزایای شیشه سکوریت، صحبت کرده‌ایم. در این مقاله قصد داریم تا شما را با تفاوت های موجود بین شیشه لمینت و شیشه سکوریت آشنا کنیم تا با توجه به نیاز خود اقدام به خرید شیشه لمنیت یا سکوریت کنید.

شیشه ایمنی چیست و استفاده از آن چه لزومی دارد؟

استفاده از شیشه همیشه خطرات خود را به همراه داشته است. کم نیستند افرادی که در اثر شکستن شیشه دچار جراحت های جبران ناپذیری شده‌اند؛ از این رو نیاز است تا از شیشه ای استفاده شود که خطرات جانی را به همراه نداشته باشد.

شیشه ایمنی، شیشه ای است که در اثر شکستن باعث جراحت و صدمه نمی‌شود و می‌توان از آن با خیالی آسوده در مکان های مختلف استفاده کرد.

شیشه سکوریت ایمن و شیشه لمنیت دو مدل از رایج ترین شیشه‌ های ایمنی هستند که تفاوت های اندکی با یکدیگر دارند. به شیشه سکوریت، شیشه حرارت دیده و به شیشه لمینت، شیشه چندلایه نیز می‌گویند.

شیشه سکوریت اداری چگونه تهیه می‌شود؟

شیشه سکوریت با حرارت دادن شیشه معمولی (خام) در کوره های مخصوص ساخته می‌شود. ساخت شیشه سکوریت به این صورت است که شیشه در کوره قرار داده می‌شود و تا دمای 625 درجه سانتی‌گراد به آن حرارت می‌دهند. پس از خروج از کوره، لایه های بیرونی شیشه، زودتر لایه های درونی سرد می‌شوند و این اتفاق باعث افزایش مقاومت شیشه سکوریت در برابر شکستن می‌شود.

شیشه لمینت چیست؟

شیشه لمینت که به آن شیشه چند لایه هم می‌گویند، از چند لایه شیشه همراه با پلی وینیل بوتیرات تشکیل شده است. بر اساس نوع کاربرد، تعداد این لایه ها مشخص می‌شود. ضریب امنیت شیشه لمینت بسیار بالا بوده و الگوی شکست این شیشه به‌صورتی است که هنگام شکستن، تکه های شیشه شکسته فرو نمی‌ریزد و یکپارچگی خود را در میان لایه های شیشه حفظ می‌کند. شیشه لمینت نشکن علاوه بر امنیت، عایق صدا و حرارت است و قابلیت کنترل اشعه ماورای بنفش را نیز دارد.

کاربرد شیشه لمینت

استفاده در ساختمان هایی با ارتفاع زیاد

استفاده از شیشه لمنیت در پارتیشن اداری

ویترین صرافی ها و طلافروشی ها

فرودگاه

استفاده در مکان های امنیتی به دلیل برخورداری از قابلیت ضدگلوله

اتومبیل

و…

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.