تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

دکوراسیون اداری مینیمال چیست؟ - شرکت پارتیشن پرچین

دکوراسیون اداری مینیمال چیست؟

دکوراسیون اداری مینیمال

انتخاب المان‌ها در دکوراسیون اداری مینیمال شرایط به خصوصی دارد. رنگ، نورپردازی، چیدمان و … در این نوع دکوراسیون منحصر به ‌فرد است. اگز به سبک مینیمال برای دکوراسیون دفتر خود علاقمند هستید در این مقاله از پرچین با ما همراه باشید.

ویژگی های دکوراسیون اداری مینیمال

اصل اول در سبک مینیمال، سادگی است. در واقع دکوراسیون مینیمال قصد ندارد ذهنتان را درگیر کند، بلکه هدفش ایجاد احساس آرامش در شماست. این چیزی ا‌ست که در دکوراسیون کلاسیک مشاهده نمی‌شود.

دکوراسیون اداری کلاسیک در تلاش است تا تحصین شما را برانگیزد. اما دکوراسیون اداری مینیمال سعی نمی‌کند کارکرد تزئینی و زیبایی شناختی داشته باشد. بلکه تلاش می‌کند تا در عین سادگی، برای شما آرامش و راحتی را فراهم آورد.

به همین دلیل علاوه بر نوع چیدمان دکوراسیون مینیمال، انتخاب بخش های مختلف، نورپردازی و … آن نیز با دیگر دکوراسیون‌ها متفاوت است.

مبلمان در دکوراسیون اداری مینیمال

همان‌طور که پیش تر نیز گفته شد، دکوراسیون اداری مینیمال بر پایه‌ سادگی استوار است. برای همین شما مبلمانی را نظیر مبلمان سلطنتی در این نوع دکوراسیون مشاهده نخواهید کرد. مبلمان در دکوراسیون اداری مینیمال معمولا اندازه‌ی کوچک‌تر از سبک‌های دیگر دارند.

در دکوراسیون مینیمال، شما باید اجزای اضافی و غیر ضروری را حذف کنید. به عنوان مثال، میزهای عسلی اضافه، چهار پایه ‌هایی که کاربرد چندانی ندارند و … از جمله المان‌هایی هستند که باید حذف شوند.

نورپردازی دکوراسیون اداری مینیمال

نورپردازی و تجهیزات آن در برخی از سبک‌های دکوراسیون نقش تزئینی و زیبایی بخشی را نیز ایفا می‌کنند. اما این مسئله در دکوراسیون مینیمال صادق نیست.

در این نوع دکوراسیون، شما باید بیشترین تلاشتان را بکنید تا از تجهیزات ساده‌ نورپردازی استفاده کنید. به عنوان مثال، نمی بایست از لوسترهای پر زرق و برق استفاده نمایید.

در واقع بهتر است تلاشتان را بکنید تا از سیستم نورپردازی غیر مستقیم بهره ببرید. نوارهای مخفی ال‌ای‌دی یکی از گزینه ‌های بسیار مناسب در این زمینه هستند.

همچنین لامپ‌ها و پنل‌های توکار بسیار هماهنگ و دارای هارمونی با دکوراسیون مینیمال هستند. البته سعی کنید پنل‌های به کار رفته اشکال ساده‌ای نظیر دایره و یا مربع داشته باشند.

اغلب آباژورهای موجود در بازار نقش تزئینی دارند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم اگر قصد استفاده از آباژور دارید بهتر است به دنبال نمونه‌های مینیمال و بسیار ساده‌ی آن باشید.

نکته‌ بسیار مهم دیگر در زمینه‌ی نورپردازی این نوع دکوراسیون، استفاده از نور طبیعی‌ است. استفاده از پنجره ‌های بسیار بزرگ و بدون پرده سبب می‌شود تا محیط اداره و محل کار بیشترین نور را از محیط بیرون دریافت کند.

رنگ ها در دکوراسیون مینیمال

ویژگی‌هایی که در خصوص بخش‌های مختلف دکوراسیون مینیمال گفتیم، در زمینه‌ی رنگ نیز صادق است.

به این ترتیب که در رنگ‌آمیزی دکوراسیون مینیمال، باید از ساده‌ترین و کمترین رنگ‌ها استفاده کنید. استفاده از ترکیب رنگ‌های پیچیده شما را از استانداردهای یک دکوراسیون مینیمال دور می‌کند.

رایج‌ترین رنگ‌هایی که در سبک مینیمالیسم به کار می‌روند، شامل سفید، خاکستری و رنگ‌هایی در این طیف می‌باشند. این مسئله به دلیل ایجاد شفافیت و روشنایی می‌باشد. این نوع رنگ‌های به نورپردازی محیط کارتان نیز کمک فراوانی می‌کنند و در انعکاس نور طبیعی و ایجاد فضایی روشن و آرامش بخش بسیار موثرند.

سبک مینیمال بسیار به بزرگ‌تر نشان دادن فضاهای کوچک کمک می‌کند و باعث می‌شود بتوانید بیشترین بهره را از فضای در دسترس ببرید. این سبک به تازگی در کشور طرفداران بسیاری پیدا کرده است. با بهره گیری از نظر متخصصین این عرصه می توانید بهترین دکوراسیون را برای دفتر کار خود به سبک مینیمال ایجاد کنید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.