تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

صندلی ارگونومیک چیست؟ - شرکت پارتیشن پرچین

صندلی ارگونومیک چیست؟

ویژگی های صندلی ارگونومیک

صندلی ارگونومیک محصولی است که بر اساس آناتومی بدن طراحی و ساخته شده و دارای استانداردهای گوناگونی است. این استانداردها در واحدهای تولید به بخش تحقیق و توسعه مرتبط می شود که به روزترین استانداردهای بین المللی و ملی را بررسی کرده و بر اساس آن تولیدات ارگونومیک را طراحی می کنند و در وارد بازار می نمایند.

 

استانداردهای ارگونومیک

یکی از فاکتورهای مهم صندلی ارگونومیک و مبلمان اداری این است که مطابق با استانداردهای ارگونومیک جهان ساخته شوند. چرا که کارمندان به دلیل نشستن در ساعت های متوالی ممکن است در معرض آسیب های گوناگونی قرار بگیرند؛ به همین دلیل ضروری است که مبلمان اداری که مورد استفاده قرار می گیرد با دقت طراحی و ساخته شده باشد.

این صنعت در کشور ما نه تنها قدمتی طولانی دارد بلکه پیشرفت بسیاری در آن روی داده است و حتی صادرات صندلی و مبلمان اداری امروزه در کشور بسیار صورت می پذیرد. تقریبا واردات در این بخش بسیار محدود و ناچیز است و تولید داخلی علاوه بر تامین کامل نیازهای کشور به بازارهای بین المللی و صادرات دست یافته است.

تولید یک صندلی مناسب و مطابق با استانداردهای ارگونومیک روز دنیا باید بر اساس سرمایه گذاری تولید کنندگان در بخش های تحقیق و توسعه صورت پذیرد. استانداردهای ارگونومیک در جهان به سرعت در حال به روز رسانی و توسعه هستند. به همین دلیل توجه بیش از پیش به این امر و همچنین دسترسی این واحدها به این اطلاعات به کارآمدی در تولید کمک خواهد نمود که این امر در نهایت به دسترسی به بازارهای معتبر و صادرات بیشتر خواهد انجامید .

صندلی ارگونومیک یک استاندارد بسیار معتبر است که تقریبا کاربران به آن توجه دارند و در هنگام خرید و انتخاب محصول مورد نظر برای آن وقت می گذارند تا صندلی با این کیفیت را انتخاب و تهیه نمایند. همانطور که پیشتر گفته شد، این اصل بر اساس آناتومی بدن طراحی گردیده است که ستون فقرات در زمان استفاده از صندلی در بهترین حالت قرار بگیرد تا در زمان طولانی موجب آسیب دیدگی در کوتاه مدت و بلند مدت نگردد. به عنوان مثال، زاویه نشستن، زاویه تکیه دادن، پوشش قوس کمر و ارتفاع مناسب از جمله این موارد هستند.

 

آسیب های وارد به بدن در صورت عدم توجه به اصول ارگونومیک

معمولا آسیب هایی که به واسطه  عدم توجه به اصول ارگونومیک ایجاد می شوند، در طولانی مدت بر روی فرد بروز می کنند و بدن را دچار صدمات جدی می کنند؛ که شاید درمان برای آن بسیار دشوار باشد. بابراین توجه به اصول ارگونومیک در زمان خرید و سفارش کالا بسیار حائز اهمیت است.

همچنین باید توجه داشت که در استفاده از محصولات ترکیبی با صندلی همچون میز باید به اینامر واقف بود که این محصولات نیز به این استاندارد توجه داشته باشند. مثلا در مورد میز، ارتفاع سطح اصلی حتما باید بین ۷۲ تا ۷۷ سانتی متر باشد تا ستون فقرات و گردن دچار آسیب نشود.

کلام آخر

سفارش ساخت صندلی ارگونومیک اداری به برندهایی که با به کارگیری واحد تحقیق و توسعه، خود به اصول ارگونومیک و استانداردهای معتبر توجه دارند به خریداران این اطمینان را می دهد که علاوه بر استفاده از محصولی که به سلامتی آنها کمک می کند حتما دارای عمر طولانی تری نیز هست که در طولانی مدت صرفه اقتصادی هم خواهد داشت .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.