تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

پارتیشن متحرک (ریلی) چیست؟ - خرید پارتیشن اداری متحرک پرچین - شرکت پارتیشن پرچین

پارتیشن متحرک (ریلی) چیست؟

امروزه صنعت پارتیشن سازی پیشرفت چشمگیری داشته است و شاهد تنوع بسیار زیادی در این زمینه هستیم. پارتیشن متحرک یکی از انواع پارتیشن پرچین است که هم می‌توان از آن در محیط اداره و هم در منزل استفاده کرد. سهولت در جابه جایی و نصب سریع و آسان از مزایای قابل توجه پارتیشن اداری متحرک است که تاکنون توانسته افراد زیادی را به خود جذب کند.

پارتیشن متحرک چیست؟

پارتیشن متحرک ریلی

پارتیشن‌ها آن قدر کارایی دارند که کم کم به الزامات محیط‌ها و فضاهای اداری و حتی خانه‌ها تبدیل شوند. پارتیشن‌ها به دو دسته تک جداره و دو جداره تقسیم می‌شوند که هر کدام دارای انواع مختلفی هستند. در این میان، پارتیشن‌های متحرک هم هستند که کاربردهای خود را در محیط‌های کاری دارند.

پارتیشن تک جداره بهتر است یا دوجداره؟

در چه مکان هایی می‌توان از پارتیشن اداری متحرک استفاده کرد؟

پارتیشن متحرک همان طور که از نام آن پیدا است پارتیشنی است که در حول محور ریل سقفی یا کفی قابل حرکت و جا به جایی است. پارتیشن‌های اداری متحرک در مکان‌هایی که قرار است به طور موقت دو فضا را از هم جدا کنند کاربرد دارند. همچنین، در مواردی که می‌خواهیم دیواری موقتی داشته باشیم تا در زمان لازم دو فضا را از هم جدا کنیم. حتی گاهی می‌توان آنها را جمع کرد و کنار گذاشت.

پارتیشن‌های اداری متحرک در سالن‌های چند منظوره قابل استفاده هستند. از نظر برخی این پارتیشن‌ها از کارایی بهینه‌تری نسبت به دیگر پارتیشن‌ها برخوردار هستند. قابلیت جابجائی پارتیشن‌های متحرک این امکان را به وجود می‌آورد که یک دیوایدر موقت برای هر مکانی داشته باشید. پارتیشن‌های متحرک به طور معمول به شکل چهار لنگه هستند، اما بسته به فضایی که قرار است در آن به کار روند، تغییر می‌کنند.

پارتیشن اداری متحرک پرچین

این لنگه درها با لولا به یکدیگر وصل می‌شوند. کلاف دور این پارتیشن‌ها از جنس ام دی اف و برای پر کردن آنها می‌توان از ام دی اف، شیشه، آلومینیوم، چرم و بامبو استفاده کرد. گاهی هم ترکیب این متریال با هم آنها را زیباتر می‌کند.

در مکان‌های زیادی می‌توان از این پارتیشن‌ها استفاده کرد، مانند سازمان‌ها و شرکت‌ها، بیمارستان‌ها، مسجدها و بسیاری از فضاهای دیگر که به پارتیشن‌های قابل جا به جایی به جای پارتیشن‌های قابل نصب و ثابت نیاز پیدا خواهند کرد.

گاهی اندازه خانه‌ها آن قدر کوچک است که برای استفاده بهینه از فضای آن مجبور می‌شوید از جداکننده‌های متحرک استفاده کنید. گاهی هم برای پوشاندن دید برخی فضاها از جمله سرویس بهداشتی این دیوارهای موقت حس بهتری را ایجاد می‌کنند. به ویژه اینکه جا به جا کردن آنها به صورت ریلی است و بسیار آسان و راحت است و همین امر افراد را به استفاده از پارتیشن‌های متحرک ترغیب می‌کند.

انواع پارتیشن اداری متحرک

در واقع، پارتیشن‌های اداری متحرک، دیوارهای متحرک و موقتی هستند که به عنوان جداکننده فضا از آنها استفاده می‌شود. این پارتیشن‌ها به دو شکل پانلی یا آکاردئونی وجود دارند. با پارتیشن متحرک پانلی می‌توان فضا را به طور تقریبی از هم جدا کرد و ارتباط بین دو فضا همچنان برقرار باشد و حفظ شود و هدف بیشتر تعیین حریم بین دو فضا است. پارتیشن متحرک آکاردئونی فضا را به طور یکپارچه از هم جدا می‌کند و به این ترتیب دو فضای جداگانه به وجود می‌آید.

این نوع پارتیشن‌ها علاوه بر کارایی زیادی که دارند، به زیبایی محیط هم کمک می‌کنند و طرح و رنگ‌ها و نقش‌هایی که برای تزئین آنها استفاده می‌شود، محیط را تلطیف می‌کند و چشم نواز خواهد بود.

مقایسه انواع پارتیشن اداری 

ویژگی پارتیشن اداری متحرک

مهم‌ترین ویژگی این پارتیشن‌ها همین است که قابل انتقال هستند و مانند پارتیشن‌های دیگر نیست که با تغییر مکان مجبور باشید آنها را بگذارید و برای مکان جدید دوباره پارتیشن‌های جدید سفارش دهید. با کمی هوشمندی شاید بتوانید از این پارتیشن‌ها به جای پارتیشن‌های ثابت هم استفاده کنید. البته هر کدام از پارتیشن‌ها کارایی خود را دارند.

مزایای پارتیشن های ریلی اداری

  • طراحی ایده ال و متناسب با محیط و قیمت مناسب
  • تفکیک فضا به صورت متحرک و ثابت
  • امکان نصب بر روی سقف کاذب
  • نصب سریع و آسان
  • امکان جابجایی به مکان دیگر
  • دارای طرح ها و رنگها و ابعاد مختلف
  • سبک و مقاوم و کیفت عالی

خرید پارتیشن اداری ریلی (متحرک) پرچین

اگر تصمیم نهایی خود را برای استفاده از پارتیشن متحرک برای جداسازی محیط مورد نظر خود گرفته اید؛ بهتر است قبل از خرید پارتیشن با متخصصان در پرچین مشورت کنید و راهنمایی های مربوطه را دریافت کنید. پرچین با تضمین کیفیت کالا به همراه قیمتی منصافه، شما را در تغییر دکوراسیون اداری خود یاری می‌کند.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.