تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

پارتیشن پلاستیکی چیست؟ | شرکت پارتیشن پرچین

پارتیشن پلاستیکی چیست؟

همه چیز در مورد پارتیشن پلاستیکی

 

پارتیشن پلاستیکی نوعی پارتیشن است که از پلی وینیل کلراید ساخته می شود. وجود این مواد پلیمری در پارتیشن پلاستیکی به سرعت باعث رشد این نوع  محصولات در کاربردهایی مانند پارتیشن بندی گشته است. قبل از ظهور پارتیشن پلاستیکی، پارتیشن ها عموما از موادی چون چوب و استیل ساخته می شدند.

 

انواع پارتیشن پلاستیکی

به طور کلی پارتیشن پلاستیکی را می توان بر حسب ساختار به دو گونه کلی تعریف کرد.

نمونه اول پارتیشن هایی هستند که لایه ضخیم آن ها از فلز و یا چوب تشکیل شده است؛ اما به دلیل افزایش عمر این نوع پارتیشن با لایه ای پلاستیکی پوشانده شده است. نمونه پرکاربرد دیگر پارتیشن پلاستیکی یعنی پارتیشن های تمام پلیمری با ضخامت هایی در حدود یک اینچ در هر لایه به طور عمده تولید می شود. البته به علت افزایش استحکام و طول عمر این پارتیشن ها عمدتا از پارتیشن پلاستیکی چند جداره در نمای داخلی ساختمان استفاده می شود؛ که در برابر صدا و حرارت عایق بسیار خوبی می باشد.

 

مزایای استفاده از پارتیشن پلیمری

 

PVC موجود در پارتیشن پلاستیکی، که با هزینه کمتری به نسبت سایر مواد پلیمری و به فراوانی یافت می شود، فرآیند تولید پارتیشن پلاستیکی را نسبت به چوب و فلز تسهیل کرده و همچنین تنوع بالایی در ضخامت،ا ندازه و رنگ نیز دارد.

یادمان باشد در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان و پارتیشن بندی علاوه بر ویژگی های فنی و استحکامی پارتیشن بندی رنگ بندی و هارمونی آن با طرح کلی ساختمان از اصول مهم به شمار می اید.

پارتیشن پلاستیکی به صورت عمده در ساخت و پارتیشن بندی سرویس های بهداشتی اعم از حمام و توالت مورد استفاده قرار می گیرد. در این اماکن اجسام به طور مداوم با آب، رطوبت و مواد شوینده و ضد میکروب در تماس هستند؛ پارتیشن پلاستیکی با دارا بودن خصوصیات ضد زنگ زدگی،خوردگی و قابل شتشو بودن به خوبی برای این کاربردها سازگار بوده و تا سالیان متمادی قابل استفاده می باشد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.