تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

نکاتی در طراحی دکوراسیون اداری که باید بدانید. - شرکت پارتیشن پرچین

نکاتی در طراحی دکوراسیون اداری که باید بدانید.

علی رغم این که صنعت طراحی دکوراسیون اداری روز به روز در حال پیشرفت است و شرکت های مختلفی در این عرصه فعال می باشند؛ اما همواره می بایست یک سری نکات به عنوان اصلی ترین جنبه های دکوراسیون اداری مورد توجه قرار بگیرند. در این مقاله از پرچین به بررسی اصلی ترین نکات در این زمینه خواهیم پرداخت.

طراحی دیوار در دکوراسیون اداری

از جمله نکاتی که سبب آرامش بیشتر افراد در محیط کار می شود؛ تزیین دیوار با کاغذ دیواری و یا پوستر هایی از طبیعت و مناظر زیباست، که طراحان می بایست در حین طراحی به آن توجه نمایند.

همچنین توجه به هارمونی بین اجزاء و رنگ وسایل به کار رفته در محیط و ایجاد هماهنگی در بین اجزاء محیط اداری، از جمله مواردی است که زیبایی بیشتری به محیط کار می بخشد و از به هم ریخته بودن آن جلوگیری می کند. بنابراین محیط های اداری را می توانید با گل و گیاهان طبیعی و آکواریوم های زیبا و گلدان های مصنوعی و تابلوها تزیین کنید. لازم به ذکر است که در طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس در ادارات و شرکت های مختلف، بهتر است از طراحی های مینیمال استفاده نمایید.

رنگ و نورپردازی

رنگ و نورپردازی

یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در طراحی دکوراسیون اداری، رنگی است که در دیوار، مبلمان و لوازم تزئینی استفاده می شود. با توجه به اهمیت رنگ در در طراحی دکوراسیون اداری، هرچه طراحان از رنگ های مناسب و شادتری استفاده نمایند؛ بدون تردید تاثیر بیشتری در روحیه کارکنان خواهند داشت.

 در دکوراسیون اداری باید از رنگ هایی استفاده شود که با سلیقه عموم افراد همخوانی داشته باشد. طراحی دکوراسیون اداری باید از رنگ بندی درستی برخوردار باشد و در کوراسیون می بایست از رنگ هایی استفاده شود که مرتبط با فعالیت اداری در آن اداره باشند و بتوانند در القا حس رسمی و اداری بودن به شما کمک نمایند.

همچنین بالا رفتن حس اعتماد به نفس کارکنان را موجب شود. اما لازم به ذکر است که نباید تنها به رنگ محیط کار اکتفا کرد. نحوه نورپردازی نیز از دیگر موارد پر اهمیت در طراحی دکوراسیون اداری می باشد. همان طور که می دانید چنانچه نور کافی در محیط وجود نداشته باشد، خستگی و خواب آلودگی کارکنان را موجب می شود.

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

قطعا علاوه بر رفتار مدیر عامل، چیدمان اداری، طراحی میز اداری، مبلمان ها و حتی چیدمان اکسسوری ها است که بر مشتری و مخاطبان تاثیر می گذارد. به همین دلیل باید طراحی دکوراسیون اتاق مدیر عامل را با حساسیت بیشتری انجام داد.
برای طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت، باید ابتدا اهداف خود را از طراحی دکوراسیون این اتاق تعیین کنید. پس از آن می توانید کار را شروع کنید. باید گفت که طراحی اتاق کار اداری، طراحی اتاق کار در منزل و طراحی اتاق مدیریت امری کاملا تخصصی است که نیاز به مهارت فرد متخصص و کارشناس فعال در این حوزه را می طلبد.
از اتاق مدیریت می توان به عنوان قلب تپنده یک سازمان و مجموعه نام برد. همچنین به علت این که یک مدیر باید تایم زیادی را در اتاق خویش سپری کند؛ باید پلان اتاق مدیریت به گونه ای باشد تا انرژی مدیر را حفظ کند.

استفاده از پارتیشن اداری

در معماری و دکوراسیون اداری به دیوار موقت که فضاهایی از یک سالن، حال و ….. را با یک سازه دیوار مانند به دو یا چند قسمت تقسیم کند؛ پارتیشن اداری گفته می شود.

البته پارتیشن ها چه مسکونی و چه پارتیشن اداری، دارای یک ویژگی است که این سازه ها به صورت موقت است و می توان آن ها را بدون آنکه معماری بهم بریزد یا نیاز به تخریب باشد حذف یا جابجا نمود.

یکی از المان های دکوراسیون اداری کوچک استفاده از پارتیشن ها برای تقسیم بندی و خصوصی سازی حریم و کارمندان است. محیط های اداری باز در ظاهر فضای کاری مدرنی را ارائه می دهند. اما خوب است از پارتیشن های شیشه ای یا پرده هایی استفاده کنید که کارمندان بتوانند یکدیگر را ببینند. شکستن دیوارها موجب افزایش ارتباط و همکاری بین اعضای تیم می شود و به کل فضای کاری یک حس سینرژی کلی می دهد. به این ترتیب، اعضای تیم احساس می کنند علاقه بیشتری به گفتگو دارند زیرا فضای غیر رسمی بر آنها حاکم می شود.

می توان گفت نکات مطرح شده در این مقاله زیربنای دکوراسیون اداری را تشکیل می دهند. بنابراین توجه به آن ها ضروری است و موجب می شود که طراحی اصولی داشته باشیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.