تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

بهترین حرکات برای ورزش در محل کار | شرکت پارتیشن پرچین

بهترین حرکات برای ورزش در محل کار

مقدمه

انجام دادن ورزش در محل کار یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که باید توسط افراد مخصوصا کارمندان رعایت شود. شاید به این فکر کنید که چه زمانی می توانید در محیط کارتان ورزش کنید و یا اینکه در کجای دفتر به انجام حرکات ورزشی بپردازید. جالب است بدانید که برای انجام ورزش در محل کار لازم نیست حرکات پیچیده ای انجام دهید؛ بلکه فارغ از نوع دکوراسیون اداری، می توانید با اجرای چند حرکت ساده در پشت میز کارتان نیز بدنتان را فعال کرده و سالم نگه دارید.

بهترین حرکات برای ورزش در محل کار

 

ورزش برای تقویت دست و ساعد

ورزش برای تقویت دست و ساعد

 با دو بطری سنگین آب دو دست خود را ورزش دهید ۵ست ۱۵تایی برای این نرمش مناسب است.اگر از یک وزنه استفاده کنید، کیفیت این نرمش افزایش می‌یابد.هر دو بازوی خود را به فعالیت وادار کنید.

حرکت نرمش پا

حرکت نرمش پا

حرکت دیگری که می‌توان به عنوان ورزش در محل کار از آن بهره برد حرکت دو پای خود را بالا بیاورید و به هم بچسبانید و بر روی صندلی بچرخید.

فشار را بر روی باسن حفظ کنید و از عضلات شکم استفاده کنید تا به چپ و راست بچرخید.

به هر سمت ۱۰ بار این عمل را تکرار کنید. این ورزش را سه بار در روز انجام دهید.

 

حرکت برای تقویت عضلات پا

حرکت برای تقویت عضلات پا

 هر دو پا را در زیر میز به بالا متمایل کنید و بین ۵ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید. اگر برای هر دوپا بصورت همزمان دچار مشکل می‌شوید می‌توانید این کار را بر روی هر پا بصورت مجزا انجام دهید. برای هر پا ۱۵بار این ورزش را انجام دهید.

اگر از آمادگی بدنی مناسبی برخوردارید می‌توانید کیف خود را بر روی پا قرار دهید تا بصورت یک وزنه عمل کند و به مدت ۶۰ ثانیه پای خود را بالا نگه دارید.

 

نرمش در محل کار

بازوهای خود را را بر روی دسته صندلی قرار دهید و بدن خود را به مدت ۱۰ تا ۲۰ ثانیه معلق کنید.

یک دقیقه استراحت کنید و این مراحل را ۴ تا ۶ بار تکرار کنید.

 

جلوگیری از خستگی در محل کار

برای کاهش استرس و آرامش عضلات ، تمرینات کششی انجام دهید.در طول روز حتما زمانی را برای ورزش در محل کار و تمرین‌های کششی اختصاص دهید. این کار به کاهش استرس و تنش در زمان کار کمک می‌کند.

بازوها را بر روی سر خود بلند کرده و با مچ دست دایره درست کنید. شانه های خود را شل کرده و چند بار آنها را به عقب و جلو بچرخانید. گردن خود را به آرامی از چپ به راست بچرخانید ، و روی نقاط محکم متمرکز شوید.

قوزک پا را بچرخانید، انگشتان پا را راست کنید و پاها را خم کنید.

به صندلی خود تکیه داده و بالا تنه خود را به طرف صندلی فشار دهید. دستان خود را پشت صندلی قلاب کرده و شانه های خود را به عقب بکشید.

 

کلام آخر

ممکن است در زمان انجام فعالیت های مختلف در محل کار از نحوه درست نشستن و سلامتی فیزیکی خود غافل شوید. اما با انجام دادن این چند حرکت ساده علاوه بر حفظ سلامتی فیزیکی و روحی، راندمان کاری خود را نیز افزایش خواهید داد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.