سلام به شرکت بین المللی پرچین خوش آمدید

تهران: میرداماد- خیابان کوشا خیابان ساسانی پور پلاک 9 تلفن تماس دفتر فروش:02122914104-02122921529- 02122921885- 02122914103-
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

توضیحاتی در مورد شیشه سکوریت برای آشنایی بهتر

 

کارخانه شیشه سکوریت درجه 1 پرچین همواره با تولید شیشه سکوریت برای اجرای بهترین و با کیفیت ترین انواع پارتیشن اداری تولید خود را افزایش داده تا کارفرمایان با رضایت کامل پروژه خود را تحویل و استفاده کنند.

هنگام سوانح فاجعه باری مانند آتش سوزی و نقص فنی یا هر حادثه دیگری که ممکن است منجر به شکستن شیشه شود،گاهی آسیب های ناشی از تکه های خورد شده شیشه بسیار خطرناک خواهد بود. و گاهی هم باعث خصارت های جبران ناپذیر می گردد.این آسیب به دلیل ایجاد تکه های تیز و داندان دار نیز شکسته شده شیشه ایجاد میشود.

دلایلی نظیر در امان ماندن از این گونه خطرات و همینطور رسیدن به هدف بسیار بالاتری از مقاومت در برابر ضربه، انسان را به فکر تولید شیشه سکوریت نشکن انداخت.

شیشه سکوریت چیست؟

شیشه سکوریت یا شیشه نشکن به نوعی شیشه گفته میشود که مقاومت بسیار بالایی نسبت به شیشه خام دارد و در برابر ضربه استحکام بالای دارد و در صورت شکستن به تکه های ریز و بی خطر تبدیل میشود. این شیشه سکوریت شفاف بوده و در درجه بندی مختلف سکوریت میشود.

شیشه-سکوریت-پرچین
شیشه-سکوریت-پرچین
کارخانه-شیشه-سکوریت-پرچین
کارخانه-شیشه-سکوریت-پرچین

فرایند تولید شیشه سکوریت

اگر مقداری اسید سرب به مواد اولیه شیشه سکوریت اضافه شود، محصول نهایی مقاومت بیشتری در برابر ضربه و فشار خواهد داشت. نحوه ساخت شیشه سکوریت در کارخانه به این صورت است که، شیشه خام طی فرایند حرارتی تحت حرارت قرار می گیرد و سپس به سرعت آن را سرد می کنند. این اختلاف دما موجب ایجاد ویژگی های فیزیکی می گردد و این امر مقاومت شیشه را تا حد کافی بالا می برد. 

این ویؤگی از طریق جذب سرما بعد از حرارت طی تنش های کششی حاصل می گردد. لایه های بیرونی شیشه سکوریت زودتر از داخل خنک میشود و موجب استحکام شیشه می گردد.

مزایا و کاربردها شیشه سکوریت

امروزه در ساخت پارتیشن شیشه ای استفاده از شیشه سکوریت بسیار رایج شده است و این امر علاوه بر تامین نیاز شرکت زیبایی به طراحی دکوراسیون اداری ساختمان هم از نظر اقتصادی هم از نظر به صرفه بودن می بخشد.

با استفاده از شیشه سکوریت در طراحی ساختمان می توان میزان بیشتری نور خورشید را وارد محیط کرد و در نتیجه در مصرف انرژی هم صرفه جویی کرد. با توجه به مقاومت بسیار خوب شیشه سکوریت که تا هفت برابر بیشتر از شیشه خام است، این شیشه علاوه برایجاد پارتیشن می توان در فضای بیرونی هم کار آمد باشد.

از شیشه سکوریت در درب آسانسور ها، درب ورودی راه پله ها،درب کشویی و سایر موارد مشابه استفاده کرد. علاوه بر کاربرد های عمومی ذکرشده، جالب است بدانیم که از شیشه سکوریت حتی در کاربردهای خاص تر مانند کلاه فضانوردان و پنجره های شاتل نوردان فضایی هم استفاده میشود.

شیشه لمینت

شیشه لمینت هم همانند شیشه سکوریت یکی از رایج ترین و معروف ترین انواع شیشه های ایمنی و نشکن است. شیشه لمینت از دو لایه شیشه سکوریت با طلق یا دو لایه شیشه خام با رزین که با هم لمینت میشوند لمینت میشود. هنگامی که لایه شیشه ای می شکند، تکه های شکسته شده توسط لایه میانی که معمولا از جنس طلق یا رزین هستند، نگه داشته شده و از ایجاد ریختن شیشه جلوگیری میکند.

در صورتی که ضربه خورده شده به شیشه لمینت به اندازه ای شدید نباشد که، منجر به سوراخ شده شیشه شود ترک خوردگی به شکل تار عنکبوت دیده می شود.

شیشه-لمینت-پرچین
شیشه-لمینت-پرچین

کاربرد استفاده از شیشه لمینت

کاربرد حفاظتی در شیشه جلوی اتومبیل، شیشه جلو و بغل مترو، شیشه منازل، شیشه پله های شیشه ای، محیط اداری و استفاده در عینک های ایمنی کارگران صنعتی به منظور حفاظت از چشم آنها در کارهای فنی.

و همچنین برای انواع پارتیشن اداری و پارتیشن با شیشه هوشمند اداری نیز استفاده میشود.

شیشه سکوریت مات

امروزه در بسیاری از سازمانهای اداری دولتی و شرکت های خصوصی ایجاد لگوی شرکت روی شیشه بسیار رایج شده است و به نوعی جنبه تبلیغات شرکت هم محسوب می شود. برای این کارقالب شرکت توسط تیم فنی طراحی و به تولید فرستاده می شود و سپس توسط دستگاه سند بلاست طرح روی شیشه اعمال می شود شما با این کار شرکت خود را در محیط نمایان می کنید و باعث میشوید که مشتریان با اعتماد کامل خرید خود را هر بهتر انجام دهند

 

در حال حاضر به دلیل کاربرد های زیاد شیشه سکوریتف شاهد تولید انواع مختلفی از آنها هستیم که یکی از آنها شیشه سکوریت مات است. کارخانه شیشه سکوریت پرچین همواره بر این تلاش است که شیشه سکوریت با قابلیت های مختلف تولید کرده تا همیشه قابل توجه و چشمگیر و برای کارفرمایان کاربرد و کار آمد باشد و موجب زیبایی ساختمان شود.

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار همان شیشه سکوریت شفاف است، که با طراحی نظیر سند بلاست، حکاکی روی شیشه یا ساتینا صورت می گیرد. وجود هر طرح و نقش و نگاری روی شیشه به طبع موجب زیباتر شدن شیشه و تحت تاثیر گرفتن افرادی که شیشه را مشاهده می کنند می شود. به طور کلی به چند روش مختلف می توان هر طرحی را روی شیشه سکوریت اعمال کرد.

هر کدام از این روش ها ویژگیهای مجزایی دارند، شیشه خام طرح دار در قسمت های مختلف ساختمان به کار می رود اما اگر به شیشه طرحدار سکوریت شود در قسمت هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد، می توان استفاده کرد.

روش های طرح دار کردن شیشه سکوریت

شیشه سکوریت طرح دار با سندبلاست: در این روش هر طرحی مد نظر شما باشد روی شیشه با سندبلاست ایجاد میشود. در فرایند سند بلاست کل سطح شیشه در داخل دستگاه سند بلاست قرار می گیرد. طرح داده شده روی شیشه طراحی میشود سطح طرح روی شیشه عمقی نبوده و به حالت خیلی کم زبری روی شیشه ایجاد میشود.

شیشه طرح دار ساتینا: نوعی دیگر از روش سندبلاست محسوب می شود به طوری که مانند سندبلاست نمی توان هر طرحی را روی شیشه سکوریت اعمال کرد و شیشه به صورت کامل مات میشود.

شیشه سکوریت طرح دار حکاکی شده: در این روش طرح روی شیشه به صورت عمیق حکاکی می شود اما، نه به صورت مات بلکه شفاف. روش حکاکی در گذشته روی ظرف های شیشه ای هم اعمال میشد امروزه با روی کار آمدن دستگاه حکاکی شیشه های بزرگ را هم میتوان حکاکی کرد و جلوه زیبایی به محیط بخشید.

شیشه سکوریت استند گلاس

شیشه های استند گلاس که یکی از خاص ترین شیشه های دکوراتیو هستند، از سه بخش سندبلاست، حکاکی و اسید کاری تشکیل شده است و معمولا به طور دوجداره طراحی شده و در بسیاری از محیط کاربرد دارد.