تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

7 ایده در طراحی پارتیشن - شرکت پارتیشن پرچین

7 ایده در طراحی پارتیشن

مقدمه

در عصری که طرح های باز در طراحی فضاها حاکم است، حریم شخصی فاکتوری است که نمی توانیم از آن غافل شویم. پارتیشن ها نه تنها به منظور حفظ حریم خصوصی بلکه برای تقسیم یک فضا و ایجاد خطوطی تمیز ضروری هستند. در اینجا چند ایده طراحی پارتیشن خیره کننده به شما ارائه شده است.

انواع طراحی پارتیشن

  1. پارتیشن های ثابت

پارتیشن ثابت

این نوع پارتیشن برای فضاهایی که رفت و آمد در آن زیاد است مناسب می یاسد. چرا که ریسک افتادن و جابجایی در آن ها بسیار کم است.

 

  1. پارتیشن های تاشو و کشویی

پارتیشن های تاشو و کشویی

این نوع پارتیشن ها برای فضاهای کوچک بسیار ایده آل هستند. با استفاده از این نوع پارتیشن ها نه تنها فضا را تقسیم می کنید، بلکه جلوی نور طبیعی نیز گرفته نمی شود.

 

  1. پارتیشن های مستقل

مزیت این پارتیشن ها در این است که می توانید آن ها را به راحتی جابجا کنید. به همین دلیل لازم نیست نگران تغییر دکوراسیون باشید.

 

  1. پارتیشن های دوبخشی

پارتیشن های دوبخشی

این پارتیشن ها در داخل خود فضایی را ایجاد می کنند که می توانید لوازم مورد نیاز یا تزئینی را در آن قرار دهید.

 

  1. پارتیشن های تکه ای چوبی

پارتیشن های تکه ای چوبی

پارتیشن چوبی یا پارتیشن mdf فضا را گرم تر و صمیمی تر کرده و همچنین حریم خصوصی منعطفی ایجاد می کند. یعنی شما می توانید با افزایش یا کاهش فاصله لایه های چوبی، آن را متناسب با نیاز خود تنظیم نمایید.

 

  1. پارتیشن های شیشه ای

این نوع پارتیشن ها علاوه بر جداسازی محیط، نور خوبی را نیز فراهم می کنند. به همین دلیل بهتر است در فضاهای کوچک و یا مکان هایی که وجود نور طبیعی در آن ها ضروری است از پارتیشن شیشه ای استفاده نمایید.

 

  1. پارتیشن فلزی

پارتیشن فلزی

یک پارتیشن براق به راحتی می تواند جلوه فضا را عوض کرده به آن روح ببخشد. استفاده از این نوع پارتیشن را در فضاهایی که زرق و برق زیادی دارند توصیه نمی کنیم. چرا که جلوه خود را از دست خواهند داد.

 

کلام آخر

تصمیم گیری در مورد اینکه چه پارتیشنی برای شما مناسب است تنها مستلزم این است که کمی راجع به محل قرارگیری پارتیشن، سایز اتاق و نور محیط فکر کنید. به این شکل می توانید با مقایسه کردن پارتیشن های مختلف به گزینه مناسب دست یابید. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که پارتیشن اداری و پارتیشن هایی که برای منزل به کار می روند ممکن از جهاتی با یکدیگر متفاوتباشند. پس در هنگام انتخاب دقت کنید.

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.