تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

ویژگی های کمد اداری - شرکت پارتیشن پرچین

ویژگی های کمد اداری

محیط اداری نیازمند چندین کمد به منظور شروع و عقد قرار دادها و جمع آوری اسناد و پرونده های مشتریان است.

خوشبختانه، این روزها گزینه های مختلفی برای مدیران اداری و کارمندان وجود دارد تا اسناد خود را به شکلی های مختلف و مناسب، سازمان دهی کنند. کمد ها در انواع مختلفی وجود دارند که در این مقاله از پرچین نکات مهم و ویژگی های اصلی آن ها را مرور می کنیم.

 ویژگی های کمد اداری

معمولا ویژگی های منحصر به فردی دارند. برخی از این ویژگی ها را می توانیم چنین بیان نماییم.

حرکت آسان کشوهای فایل:

یکی از مهمترین ویژگی کمد اداری سهولت در زمان حرکت و باز و بسته شدن آن می باشد. برای این که کشوها به آسانی باز و بسته شوند، تولیدکنندگان از ریل های استاندارد نیمه باز شو یا تمام باز شود در این کشوها استفاده می کنند.

استفاده از این ریل ها به کارمندان کمک می کند تا علاوه بر سرعت بالا برای باز کردن درب کشویی فایل ها، به راحتی نیز آنها را ببندند. این قفسه فایل اداری معمولا برای نگهداری اسناد مهم نیز مورد استفاده قرار می گیرند. از این رو قابلیت قفل شدن نیز دارند.

طراحی خاص و زیبا قفسه فایل اداری:

ویژگی دیگری که باید داشته باشند، طراحی زیبا و خاص آنهاست. استفاده از آن علاوه بر آنکه برای نگهداری اسناد و مدارک مورد استفاده قرار می گیرد، برای طراحی داخلی دکوراسیون نیز از اهمیت برخوردار است.

از این رو کمدهای اداری می بایست طراحی زیبایی داشته باشند تا بتوانند با محیط اداره سازگاری ایجاد نمایند. معمولا برای زیبا نمودن ای فایل های اداری، از روکش های MDF استفاده می کنند. این روکش دارای سایز، رنگ، متریال و… مختلفی هستند. از این رو محیط اداره و شرکت را زیبا می نمایند.

 اندازه مناسب برای کمدهای اداری:

یکی از ویژگی هایی که باید در ساخت آن توجه نمود، اندازه و سایز می باشد. کمدهای اداری معمولا فضای کمی را اشغال می کنند، اما باید جادار باشند تا اسناد و مدارک زیادی را در خود جای دهند.

این که داری چند کشو باشد، به اداره و نیاز آن بستگی دارد. تعداد این کشوها نیز باید بسته به طبقه بندی اسناد متغیر باشد. در برخی از شرکت ها استفاده از کمدهای اداری دو کشویی کافیست، اما در برخی از محیط های اداری باید بیش از سه یا چهار قفسه فایل در هر اتاق موجود باشد.

مزایای کمد اداری

کمدهای اداری دارای دو ویژگی منحصر به فرد هستند:

مکانیسم قفل: اغلب کمد های اداری از ویژگی قفل به منظور حفظ حریم خصوصی برخوردار هستند.
کمد اداری ضد حریق: این ویژگی از قیمت به مراتب بالاتری برخوردار است، اما امنیت اوراق را در صورت بروز آتش سوزی تضمین می کند.

به صورت کلی در طراحی اداری باید همه جوانب سنجیده شود و در هر قسمتی از لوازم و تجهیزات متناسب استفاده گردد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.