تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

ایده های خلاقانه برای افزایش بازدهی کارمندان - شرکت پارتیشن پرچین

ایده های خلاقانه برای افزایش بازدهی کارمندان

5 ایده خلاقانه برای افزایش بازدهی کارمندان

حتما می دانید که طراحی اداری و دکوراسیونی که در محیط کار مورد استفاده قرار می گیرد؛ نقش مهمی در بازدهی کارمندان ایفا می کند. در دفاتر مدرن اداری، نقش دکوراسیون داخلی و پارتیشن اداری هم در نظر مشتری و مخاطبین و هم بر رابطه کارکنان با هم موثر است. به همین دلایل، فضای اداری باید به بهترین شکل بهینه شود تا افراد به حداکثر خلاقیت و نوآوری دست پیدا کنند.

همه کسب و کارها به دنبال افزایش راندمان گروهی و همچنین افزایش فروش هستند. اما گاهی متوجه نیستند که این افزایش راندمان از دست کارمندان خارج است. اغلب مدیران نمی دانند که یک تغییر کوچک در طراحی محیط می تواند تفاوت های بسیاری را ایجاد کرده و به آن ها را به هدفشان برساند.

طراحی اداری

در این مقاله ما 5 ایده خلاقانه برای افزایش بازدهی کارمندان را به شما ارائه می دهیم.

  1. طراحی اتاق استراحت چند منظوره

فضایی که شما به عنوان اتاق استراحت برای کارکنان خود در نظر می گیرید، باید جوانب مختلفی را پوشش دهد. این اتاق نباید صرفا فضایی برای نشستن و یا جایی برای صرف وعده غذایی باشد. سعی کنید در طراحی اتاق استراحت خلاقانه عمل کنید. برای مثال یک میز قهوه یا چای در آن قرار دهید، از مبلمان راحت و یا مبل های تخت شو استفاده کنید و از صنایع هنری و گیاهان تزئینی بهره ببرید. حتی اگر می خواهید خیلی متفاوت عمل کنید، از تعدادی بازی فکری و سرگرم کننده و یا بازی های ویدئویی استفاده کنید.

کارمندان خود را تشویق کنید تا در محیط کار (در حد تعادل) کارهای سرگرم کننده نیز انجام دهند. همین نکات کوچک باعث افزایش بازدهی آن ها و همچنین شور و اشتیاق بیشتر برای کار کردن شده و کارمندان از بودن در محیط کار لذت خواهند برد.

 

  1. اتاق ورزش

اگر کارمندان شما بیشتر زمان کار خود را پشت میز می گذرانند و ساکن هستند، بهترین ایده می تواند تعبیه یک اتاق ورزش باشد.

نیازی نیست که ورزش های سنگین و یا نفس گیری انجام شود. فعالیت هایی مانند یوگا یا مدیتیشن نه تنها سبب آرامش ذهن و افزایش تمرکز آن ها می شود، بلکه این ایده متفائت شما به آن ها ثابت می کند که باری سلامتی جسمی و روانی آن ها ارزش قائل هستید.

 

  1. استفاده از فضای باز

اگر به قدری خوش شانس هستید که در فضای کارتان، محیط باز وجود دارد؛ از آن استفاده کنید. فضاهایی مانند بالکن، پشت بام و یا حیاط خلوت.

در این فضاها با به کارگیری مبلمان راحتی و میزهای چای و قهوه، محیطی را برای کارمندان خود ایجاد کنید تا در آن سرگرم شوند و بتوانند با سپری کردن دقایقی از روز در این محیط، خلاقانه تر به کار خود ادامه دهند.

 

  1. کتابخانه

مطالعه باعث کاهش استرس و افزایش خلاقیت می شود. بنابراین با ایجاد یک فضای مطالعه و قرار دادن کتاب هایی مرتبط با کسب و کارتان در آن به کارمندان خود در این راه کمک کنید.

لزومی ندارد یک اتاق جداگانه برای این کار داشته باشید و یا از کتابخانه ای بزرگ استفاده کنید. می توانید تعدادی کتاب را در یک قفسه در اتاق استراحت قرار دهید.

 

  1. فضای سبز

گوشه ای از دفتر کار را به فضای سبز اختصاص دهید. از گیاهان تزئینی و گیاهانی که به نور زیادی احتیاج ندارند و همچنین درختچه های همیشه سبز استفاده نمایید. این فضا نه تنها کارمندان را به طبیعت نزدیک تر می کند، بلکه باعث کاهش استرس آن ها نیز می شود.

 

کلام آخر

با بهره گیری از این نکات کوچک اما خلاقانه، می توانید به سادگی محیطی شاد و پر از آرامش را برای کامندان خود ایجاد کنید، تا با افزایش بازدهی آن ها، هم شما به اهداف خود دست پیدا کنید و هم آن ها برای کار کردن در محیط کاری خود شور و اشتیاق بیشتری داشته باشند.

پارتیشن پرچین وارد کننده و تولید کننده انواع پارتیشن بوده و به منظور خرید پارتیشن اداری ، خرید پارتیشن شیشه ای و…. در خدمت همه هموطنان عزیز می باشد.

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.