تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

پارتیشن چند منظوره - شرکت پارتیشن پرچین

پارتیشن چند منظوره

پارتیشن چند منظوره در طراحی داخلی

اگر نقشه منزل شما دارای پلان باز و بدون دیوار است؛ این موضوع هم می تواند ویژگی مثبت تلقی شود و هم ویژگی منفی. پلان باز برای طراحی دکوراسیون داخلی به خصوص در زمان تعریف حوزه ها و یا تقسیم بندی خانه موضوعی چالش برانگیز است.

این مشکل در خانه های کوچکتر بیشتر قابل لمس است؛ زیرا محدودیت فضا عملکردها را تحت تاثیر قرار داده و در عین حال استفاده از هر پارتیشنی می تواند فضا را کوچکتر و بسته  تر جلوه دهد. بنابراین طراحی هوشمندانه خانه هایی با پلان باز بسیار حائز اهمیت بوده و در عین حال در کاربردی تر شدن فضا نقش موثری را ایفا می نماید.

امروزه ظاهر انواع پارتیشن چند منظوره از سادگی خارج شده و کارایی‌های دیگری نیز به آن اضافه گشته است. به طور مثال می‌توان از آن ها به عنوان شلف، کتابخانه و … نیز استفاده کرد.

طراحی پارتیشن چند منظوره
در این آپارتمان که توسط گروه معماران Balaio Arquitetura طراحی شده است؛ از پلان باز به عنوان فرصتی برای دکوراسیون فضا استفاده شده و با استفاده از یک پارتیشن تقسیم کننده ی اتاق که دارای قفسه های باز و یک باکس چوبی است موقعیتی برای قرارگیری تلویزیون و همینطور تفکیک ورودی و نشیمن گردیده است.

قفسه های باز و ساخته شده از فولاد، امکان نمایش وسایل تزئینی و گیاهان را فراهم می کند، در حالی که در طرف دیگر آن تلویزیون نصب شده و عملکرد نشیمن را افزایش می دهد. از آن جا که به دلیل کوچکی فضا و نوع چیدمان اتاق نشیمن، دیواری در دسترس برای تلویزیون نبود، بنابراین این ایده علاوه بر تفکیک فضایی تلویزیون را نیز در موقعیت مناسبی قرار داد.

سفارشی سازی چوب به کار رفته در باکس چوبی پارتیشن چند منظوره و هماهنگی رنگ آن با چوب نیمکت ها و میز جلو مبلی؛ همینطور تطابق فریم های مشکی رنگ، یکنواختی خوبی در فضا ایجاد کرده و نیمکت های چوبی با قرارگیری بدون ایجاد تداخل با مبلمان و جریان حرکتی می توانند به راحتی در مواقع نیاز مورد استفاده قرار گیرند.

همانطور که بارها گفته شده، باز شدن در ورودی مستقیما به نشیمن از اشتباهات طراحی بوده و گاها اجتناب ناپذیر است. برای رفع این مشکل در این آپارتمان از پارتیشن چند منظوره کمک گرفته شده و با ایده ای خلاقانه به زیبایی، نشیمن از دید مستقیم خارج گشته است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.