تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

تعمیر ام دی اف - شرکت پارتیشن پرچین

تعمیر ام دی اف

تعمیر ام دی اف آسیب دیده

تعمیر ام دی اف آسیب دیده در مواردی که علت آسیب دیدگی ام دی اف، رطوبت نباشد امکان پذیر است. ضخامت روکش ام دی اف که بر روی لایه اصلی آن قرار می گیرد، عموما یک میلیمتر است. البته این میزان ضخامت همیشه ثابت نیست و قابل تغییر می باشد. در اصل یکی از مهمترین دلایل تفاوت در کیفیت و قیمت ام دی اف همین ضخامت است. چرا که روکش نقش تعیین کننده ای در کیفیت ام دی اف دارد.

هر چه ضخامت روکش اصلی بیشتر باشد، در زمان تولید و برش قطعات کمتر دچار آسیب دیدگی و یا پریدگی لبه های روکش می گردد. خریداران باید در زمان تهیه محصولات ام دی اف توجه داشته باشند که محصول با ام دی اف مرغوبی تهیه شده باشد.

انواع آسیب دیدگی ام دی اف

در هر صورت ایجاد آسیب دیدگی ام دی اف بر روی روکش در بسیار از موارد ایجاد شده مخصوصا در محل مورد استفاده قابل حل است. تعمیر ام دی اف را در چند دسته می توان قرار داد و برای آن راه حل هایی ارائه کرد. در حقیقت آنچه قابل تعمیر است، آسیب دیدگی های ایجاد شده بر روی روکش ام دی اف است. در مواقعی که شدت آسیب دیدگی به ماده خام تشکیل دهنده ورق ام دی اف رسیده باشد، دیگر کار چندانی از دست شما بر نمی آید.

تعمیر ام دی اف برای مواردی که پای رطوبت در میان باشد نیز غیر ممکن است. آنچه به اشتباه در بین مصرف کنندگان در مورد ام دی اف مورد باور قرار گرفته است، این نکته است که ام دی اف در برابر آب و رطوبت مقاوم است. اما این باور در واقع تا حد بسیار زیادی اشتباه است. روکش ام دی اف به طور کامل در برابر رطوبت مقاوم است به شرط آنکه رطوبت زیاد از لبه های قطعه که نوار pvc قرار گرفته به مغز اصلی نفوذ نکند. در واقع مغز اصلی ام دی اف و مواد تشکیل دهنده آن با دیگر مصنوعات چوبی متداول که در برابر رطوبت واکنش سریع نشان می دهند هیچ تفاوتی ندارند.

در کاربردهای مسکونی مانند کابینت و به خصوص صفحه کابینت این مقاومت بیشتر است. زیرا روکش اصلی صفحات کابینت معمولا hpl است که ضخامت بیشتر و مقامت بیشتری در برابر رطوبت دارند. ولی آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که بهتر است پس از ایجاد رطوبت بر روی هر قطعه ام دی اف، بلافاصله آن محل خشک گردد. زیرا تعمیر ام دی اف رطوبت دیده غیر ممکن است و فقط با تعویض قابل بازسازی است.

اما برای مواردی که روکش آسیب دیده است دو راه حل کلی و ساده وجود دارد: روکش ام دی اف و تعمیر ام دی اف شباهت بسیار زیادی به بدنه خوردرو و رنگ آن دارد و تقریبا مانند آن عمل می شود. در مورد آسیب دیدگی های جزیی مانند خط و یا خش با استفاده از پولیش ام دی اف می توان مشکل را حل نمود که بوسیله یک پارچه تمیز و استفاده از پولیش قابل حل است.

در مواردی که آسیب دیدگی عمق بیشتری دارد باید از بتونه استفاده کرد بتونه را باید متناسب با رنگ روکش ام دی اف تهیه کرد که به سادگی در بازار وجود دارد و استفاده از آن ساده است. بتونه را بر روی قسمت آسیب دیده کشیده و حداقل یک ساعت فرصت برای خشک و جذب شدن آن به ام دی اف باید داد.

کلام آخر

تعمیر ام دی اف با توجه به نوع آسیب دیدگی جزیی کاملا قابل حل است و تنها نیاز به تهیه موارد اشاره شده وجود دارد؛ که به راحتی از فروشندگان یراق آلات دکوراسیون داخلی می توان تهیه کرد. ولی در کل از آنجایی که ام دی اف در برابر رطوبت و ضربه های شدید مقاوم نیست، باید نوع مراقبت و نگهداری از اینگونه محصولات مانند محصولات چوبی باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.