تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

پارتیشن تک جداره بهتر است یا دوجداره؟ شرکت پارتیشن پرچین

پارتیشن تک جداره بهتر است یا دوجداره؟

پارتیشن ها انواع مختلفی دارند و هر کدام مناسب یک نوع محیط هستند. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که کدامیک از انواع پارتیشن کیفیت بهتری دارد. در ادامه به بررسی مزایای پارتیشن تک جداره اداری می‌پردازیم.

پارتیشن اداری تک جداره بخریم یا دوجداره؟

اصلی ترین کاری که یک پارتیشن انجام می‌دهد تفکیک و بخش بندی یک محیط است. پارتیشن باعث می‌شود تا از فضای موجود، استفاده بهینه‌ای داشته باشید. همچنین نصب پارتیشن باعث می‌شود تا نواقص موجود مانند قناسی دیوار و… پوشانده شود.

با نصب و خرید پارتیشن تک جداره می‌توان فضایی شیک و مدرن را ایجاد کرد که مزایای خاص خود را نیز به همراه دارد. اگرچه پارتیشن تک جداره نسبت به پارتیشن دوجداره از ویژگی های کمتری برخوردار است؛ اما این دلیلی برای نخریدن آن محسوب نمی‌شود. انتخاب هر کدام از این نوع به سه عامل بستگی دارد:

 1. سلیقه مشتری
 2. میزان هزینه مورد نظر برای خرید پارتیشن
 3. نوع کاربرد

بنابراین با وجود اینکه پارتیشن دوجداره از آپشن های بیشتری برخوردار است؛ اما گاهی با توجه به محیطی که می‌خواهیم در آن‌جا از پارتیشن استفاده کنیم؛ نیازی به این آپشن ها نداریم و صرف هزینه بیشتر برای این موارد، امری غیر معقول است.

 

پارتیشن تکجداره شیشه ای

پارتیشن تک جداره چه مزایایی دارد؟

اگر فضایی بزرگ را در اختیار دارید و می‌خواهید با کمترین هزینه آن را به قسمت های مختلفی تقسیم کنید؛ پارتیشن تک جداره گزینه مناسبی برای شماست.

پارتیشن تک جداره در انواع مختلفی ارائه می‌شود. مانند پارتیشن تک جداره شیشه ای، تک جداره آلومینیومی، تک جداره MDF، تک جداره چوبی و…

هرکدام از این پارتیشن ها مزایای خاص خود را دارد؛ در زیر به برخی از مزایای استفاده از پارتیشن تک جداره اشاره می‌کنیم:

 • پروسه نصب آسان
 • تنوع و رنگ بندی
 • قیمت ارزان‌تر در مقایسه با پارتیشن دوجداره
 • ظاهری ساده و شکیل
 • جابه جایی آسان
 • وزن کم
 • و…

معایب پارتیشن تک جداره

پس از ذکر مزایای پارتیشن تک جداره نوبت به معایب آن می‌رسد. این پارتیشن گرچه از مزایای زیادی برخوردار است؛ اما معایبی نیز دارد که ذکر آن لازم و ضروری است، تا بتوانید یک خرید خوب همراه با اطلاعات کافی داشته باشید.

 

پارتیشن-تکجداره-شیشه-ای

اگر می‌خواهید از این پارتیشن در محیط های اداری و شرکت هایی استفاده کنید که آلودگی صوتی بسیاری وجود دارد؛ لازم است بدانید که نوع تک جداره در مقابل صدا عایق نیست. پس بهتر است برای این محیط ها هزینه بیشتری را پرداخت کنید و پارتیشن دوجداره خریداری کنید.

دومین عیب پارتیشن تک جداره این است که برخلاف پارتیشن دوجداره، ‌نمی‌توان پرده کرکره‌ای را روی آن نصب نمود.

تفاوت بین پارتیشن تک جداره و دو جداره

اگر تاکنون برای خرید پارتیشن به نتیجه نرسیده اید؛ تفاوت های موجود بین این دو نوع پارتیشن را مطالعه کنید تا بتوانید تصمیم درستی برای خرید بگیرید.

 1. ۱- سرعت نصب و اجرای پارتیشن تک جداره بسیار کمتر از دوجداره است.
 2. ۲- از لحاظ سایز، پارتیشن های دوجداره انعطاف پذیری بیشتری دارند.
 3. ۳- جابه جایی پارتیشن تک جداره به راحتیِ آب خوردن است!
 4. ۴- قیمت پارتیشن تک جداره اداری کمتر از پارتیشن دوجداره است.
 5. ۵- پارتیشن های تک جداره در عین سادگی، دارای ظاهری شکیل هستند؛ اما پارتیشن های دوجداره در طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی قابل تولید و اجراست.
 6. ۶- پارتیشن دوجداره عایق صدا و حرارت است.
 7. ۷- هر دو نوع پارتیشن قابلیت ترکیب با انواع مختلف متریال از جمله شیشه سکوریت، MDF، آلومینیوم و… را دارند.

از کجا پارتیشن تک جداره بخریم؟

اگر دنبال جنسی مرغوب و با کیفیت هستید که سالیان سال از آن استفاده کنید؛ می‌توانید با شرکت پارتیشن اداری پرچین تماس بگیرید و مشاوره تلفنی برای خرید پارتیشن متناسب با محیط مدنظر خود، دریافت کنید. 

پرچین پارامترهای لازم برای طراحی داخلی را در نظر می‌گیرد و با رعایت اصول مربوطه، بهترین دکوراسیون اداری را برای محیط شما طراحی می‌کند. 

logo شرکت پاتیشن اداری پرچین
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.