تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

نکات مهم طراحی اداری | شرکت پارتیشن پرچین

نکات مهم طراحی اداری

مقدمه:

همه ما می دانیم که کار کردن در یک فضای راحت و جذاب، نقش بسزایی در روحیه و بهره وری کلی ما دارد. اما آیا می دانید یک فضای اداری با طراحی مناسب می تواند در موفقیت کسب و کار شما چه تأثیری بگذارد؟ یادگیری نحوه درست طراحی اداری می تواند تأثیر شگرفی در تجارت شما داشته باشد.

پربازده ترین دفاتر آن دسته از دفاتر هستند که آرامش و راحتی خانه را در محیطی حرفه ای ایجاد می کنند. ایده های طراحی اداری شما باید ارزش های شرکت شما را به شکلی تجسم کند که باعث به حداکثر رساندن بهره وری افراد شود.

 

در این مقاله به نکات مهم طراحی اداری اشاره خواهیم کرد.

 

از آثار هنری استفاده کنید.

اگر به دنبال ایده های عالی  در دکوراسیون اداری هستید، از آثار هنری غافل نشوید. تابلوهای هنری می تواند فضای کاری شما را جالب تر، متفکرانه و دلبازتر جلوه دهد. با تابلوهای سیاه و سفید فضا را ساده نگه دارید و یا با کارهای چشمگیرتر، فضا را پر انرژی نگه دارید.

 

در انتخاب مبلمان اداری دقت کنید.

این روزها گزینه های بسیاری برای مبلمان اداری وجود دارد. از مبلمان چرمی گرفته تا میز و صندلی های متنوع. مبلمانی را انتخاب کنید که بهترین هماهنگی را برندتان داشته باشد.

 

از آینه استفاده کنید.

آینه

آینه ها می توانند ظاهر کلی فضای کاری شما را تغییر دهند. آینه دفتر شما را مطبوع تر و حرفه ای تر می کند و می تواند هر نوع فضایی را بزرگتر نشان داده و باعث بازتر و جذاب تر شدن فضای کاری شما شود. همچنین کارمندان ناچار نخواهند بود برای بررسی ظاهر خود قبل از جلسات، لزوما به سرویس بهداشتی مراجعه نمایند.

 

 

از پارتیشن اداری استفاده کنید.

به منظور جداسازی فضا و حفظ حریم شخصی افراد، از پارتیشن اداری استفاده کنید. پارتیشن اداری همچنین به کاهش آلودگی صوتی و صرفه جویی در انرژی نیز کمک می کند.

 

بیشترین استفاده را از نور طبیعی ببرید.

نورپردازی خوب یکی از مهم ترین عناصر یک دفتر با طراحی مناسب است. فضای شما می تواند به منحصر به فرد ترین مبلمان، بهترین ترکیب رنگ ها و میزهای شیک مجهز شود، اما هیچ یک از این موارد واقعا نخواهند درخشید، مگر اینکه شما نور کافی داشته باشید.

از آنجایی که نورپردازی طبیعی همیشه بهترین گزینه ممکن است، بهتر است تمام محدوده پنجره را بدون مانع نگه دارید تا فضای کاری خود را تا حد ممکن از نور طبیعی پر کنید. اگر پنجره های شما دارای پرده هستند، آن ها را در حین انجام کار اداری باز نگه دارید.

 

فضایی را به کتابخانه اختصاص دهید.

اگر قصد پیشرفت در کسب و کار خود ار دارید، کتابخانه ای تعبیه کنید و کتاب های مرتبط با تجارتتان را در آن قرار دهید تا همه بتوانند از آن استفاده کند. حتی اگر فضای کافی برای این کار را ندارید؛ یک میز کوچک نیز کافی است. چند کتاب که به اهداف کار شما نزدیک تر هستند را روی آن قرار دهید.

 

گیاهان را در دکوراسیون اداری خود فراموش نکنید.

استفاده از گل و گیاهان طبیعی در محیط اداری باعث افزایش شادابی و طراوت محیط شده؛ و همچنین شادابی کارکنان را نیز افزایش می دهد. به علاوه به خوشبو شدن محیط به شکل طبیعی نیز کمک می کنند.

 

ورودی دفترتان را گرم و صمیمی کنید.

ورودی دفترتان اولین صحنه ایست که به چشم کارمندان و مشتریان می خورد. بهتر است تا جای ممکن این فضا را گرم و صمیمی طراحی کنید. به عنوان مثال می توانید از تابلوهای زیبا، و مبلمان راحت در محل ورودی دفترتان استفاده کنید. اگر فضای کافی دارید،  روی یک میز فنجان، چای و یا قهوه قرار دهید تا افراد حس خوشایندی دریافت کنند.

 

نورپردازی دفترتان را بهینه کنید.

سعی کنید در نورپردازی دفترتان از یک رنگ تنها استفاده نکنید. بهترین حالت، ترکیب نور زرد و سفید است تا از خسته شدن چشم ها جلوگیری به عمل آورد.

 

امیدواریم این نکات به شما در طراحی هر چه بهتر دکوراسیون اداری دفترتان کمک کرده باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.