تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

نحوه ساخت شیشه سکوریت - شرکت پارتیشن پرچین

نحوه ساخت شیشه سکوریت

شیشه سکوریت یکی از انواع شیشه ‌های مورد استفاده در صنعت و ساخت ‌و ساز ساختمان است و شیشه ای است که مقاومت بسیار بالاتری نسبت به شیشه‌ های معمولی دارد. استفاده از آن به جای شیشه ‌های معمولی امنیت ساختمان و مکان را بالا می‌برد. به طور معمول این محصول 3 تا 5 برابر شیشه‌های معمولی در مقابل حرارت و ضربه مقاوم است.

شیشه‌های امنیتی که در ایران به شیشه سکوریت معروف هستند، جایگزین شیشه‌های معمولی، که در برابر ضربه کاملا شکننده هستند، شده و در برابر ضربه مقاوم هستند. این شیشه ‌ها مقاومت بالایی در برابر انواع ضربه و حتی برخی گلوله‌ها دارند. البته، این نوع از شیشه کاملا با نمونه‌های ضد گلوله فرق داشته و تنها برخی از آن‌ها توانایی مقاومت در برابر اصابت گلوله را دارند.

نحوه ساخت شیشه سکوریت چگونه است؟

شیشه سکوریت

در ساخت شیشه‌ سکوریت از روش حرارت ‌دهی استفاده می‌شود؛ به گونه‌ای که ابتدا شیشه‌ها به ابعاد مورد نظر برش داده شده و سپس برای سکوریت شدن به کوره حرارتی منتقل می‌شوند. دلیل برش دادن شیشه‌ ها قبل از فرایند سکوریت این است که پس از حرارت‌دهی، شیشه‌ها به قدری سخت و مقاوم می‌شوند که هر گونه برش و سوراخ کاری را غیر ممکن ساخته و ممکن است شیشه شکسته شود.

پس از برش دادن شیشه، لبه‌های آن‌ها را توسط سنگ دایموند صیقل داده شده و درون کوره‌های 700 درجه‌ای حرارت می‌دهند. پس از این‌که شیشه‌ ها تا آستانه ذوب شدن رفتند، آن‌ها را از کوره خارج کرده و بلافاصله سرد می‌کنند. در این فرایند سطوح خارجی شیشه نسبت به سطوح داخلی آن زودتر سرد می‌شوند که این امر موجب افزایش مقاومت شیشه می‌شود.

مقاومت شیشه سکوریت

شیشه سکوریت تنها از لحاظ مکانیکی مقاوم می‌شوند و سایر خصوصیات فنی آن‌ها نظیر درصد عبور نور، نقطه ذوب، ترکیبات شیمیایی، ضریب انبسط و غیره بدون تغییر باقی می‌مانند. منظور از مقاومت مکانیکی همان ضد ضربه بودن است. شیشه سکوریت نسبت به نمونه‌های معمولی 4 الی 5 برابر در برابر ضربه مقاوم‌تر است. البته، این بدان معنا نیست که آن‌ها هرگز نمی‌شکنند. آن‌ها تا جایی که بتوانند در برابر ضربه و تغییرات آب و هوایی مقاومت کرده و در صورت شکستن تبدیل به تکه‌های ریز می‌شوند که این امر خسارت جانی را تا حد بسیاری کاهش می‌دهد.

کاربردهای شیشه سکوریت

مهم ترین کاربرد شیشه سکوریت عبارت است از: ویترین فروشگاه‌ها، درب‌های ورودی ثابت و متحرک، پنجره‌های مناطق بادخیز، ساختمان‌های تجاری و پارتیشن‌ها، صنعت خودروسازی برای جلوگیری از خورد شدن شیشه‌ها و …

اگر در طراحی اداری و منزل خود به دنبال استفاده از شیشه سکوریت هستید با مشاوران ما در شرکت پرچین در تماس باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.