تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

چگونه پارتیشن اداری می تواند در فضاهای باز، حریم خصوصی ایجاد کند؟ - شرکت پارتیشن پرچین

چگونه پارتیشن اداری می تواند در فضاهای باز، حریم خصوصی ایجاد کند؟

مقدمه

با پیشرفت دنیای مدرن، اکثر مشاغل به سمت طراحی دفاتر باز روی آورده اند. با وجود مزایایی همچون، افزایش ارتباطات و تعامل خلاق، ایجاد حس سلامتی و خوشبختی و همچنین کاهش هزینه های ساختمانی، انتقاد از فضاهای باز تقریبا همیشه با مسائل مربوط به حریم خصوصی و سر و صدا آغاز می شود.

برخی مطالعات حاکی از این هستند که، کاهش فضای شخصی می تواند منجر به تأثیر منفی بر بهره وری و حتی افت شدید در ارتباطات شود.

طراحی های اداری باز، باعث به وجود آمدن تعادل می شوند. در این مقاله چند نکته برای ایجاد حریم خصوصی در یک فضای آزاد توسط پارتیشن اداری مورد بررسی قرار می گیرد.

 

١. پارتیشن اداری با کنترل از راه دور و نحوه استفاده از آن

پارتیشن اداری با کنترل از راه دور یک محیط کار منعطف را  فراهم می کند. امکان حفظ حریم خصوصی بصری و صوتی تنها با یک لمس یک دکمه. اتاق های کنفرانس بهترین مناطق برای استفاده از این پارتیشن های منعطف هستند.

همچنین برای فضاهای شخصی نیز به راحتی ایجاد حریم خصوصی می نماید.

 

٢. مدیریت صوتی فضا و طراحی محیط های کار اشتراکی

طراحی پارتیشن های اداری را به صورت استراتژیک برنامه ریزی کنید. مسلما اگر قصد طراحی فضای مسکونی را داشته باشید،  دوش آب را در آشپزخانه قرار نمی دهید. در طراحی فضاهای اداری هم اتاق هایی که در آن ها نیاز به سکوت و تمرکز وجود دارد، مانند اتاق های فکر و کنفرانس، باید با برنامه ریزی انتخاب شوند.

در طراحی فضای باز اداری، به محل قرارگیری اتاق های استراحت هم توجه کنید.

 

٣. استفاده از پارتیشن های استاتیک

پارتیشن های شیشه ای یک انتخاب موثر در طراحی دفاتری است که نیاز به دید باز و همچنین فضایی بدون سر و صدا دارند. هنگام برنامه ریزی، این پارتیشن ها را نیز در نظر داشته باشید. با استفاده از این نوع پارتیشن ها می توانید حس خوبی در کارکنان ایجاد کنید و همچنین حریم خصوصی آنان را ارتقا دهید.

 

٤. اتاقک های عایق صوت یا Quiet Pods

پارتیشن اداری

یکی از جدیدترین طرح های به روز، استفاده از اتاقک های عایق صداست که از باجه های تلفن عمومی الهام گرفته شده است. هیچ فردی تمایل ندارد کل روز را در یک جعبه کوچک نشسته و کار کند؛ اما با این حال، در برخی موارد ممکن است افراد دقایقی را برای انجام وظایف بسیار حسای و یا برقراری یک تماس تلفنی محرمانه، به سکوت و تمرکز بالا نیاز داشته باشند. در این مواقع اتاقک های عایق صوت یا Quiet Pods به کمک آن ها خواهند آمد.

 

 

٥. استفاده از گیاهان

پارتیشن اداری

اگر در طراحی دفاتر خود از هیچ گیاهی استفاده نمی کنید، لطفا همین امروز دست به کار شوید. خوب است بدانید وجود گیاه در دفتر کار حتی بر نحوه طراحی پارتیشن ها نیز اثر دارد و آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. گیاهان علاوه بر تصفیه هوا، کاهش استرس، افزایش تمرکز و اجاد خلق و خوی مثبت، حس بی نظیری در زیبایی شناسی از فضا را ایجاد می کنند بدون اینکه کسی احساس محصور بودن یا گرفتار شدن در آن را بکند. همچنین ایجاد حریم خصوصی با استفاده از گیاهانی که دیواری را شکل می دهند، می تواند حس آزادی را نیز القا کند.

 

شرکت پارتیشن پرچین با سال ها تجربه می تواند یاری کننده شما عزیزان در خرید پارتیشن اداری باشد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.