تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

آشنایی با انواع پارتیشن جداکننده - شرکت پارتیشن پرچین

آشنایی با انواع پارتیشن جداکننده

انواع پارتیشن جداکننده فضای اداری

پارتیشن ها از جالب ترین المان های فضاهای اداری و دکوراسیون داخلی به شمار می آیند. این دیوار ها تنوع بسیار گسترده ای از متریال به کار رفته تا طراحی و ساختار و موارد دیگر را در برگرفته اند. در اصل در این مقاله پرچین منظور از پارتیشن جدا کننده، هر المانی است که به فضا سازی محیط داخلی و زیبا سازی آن کمک کند که با توجه به این جنبه، دامنه بسیار گسترده از محصولات و وسایل وجود دارند که می توان از آن ها به عنوان پارتیشن جدا کننده استفاده کرد.

 

فضاسازی محیط با استفاده از پارتیشن جداکننده

از علل اصلی به کارگیری پارتیشن جداکننده می توان به شرایط امروزی و محدودیت های متراژی در ساخت خانه ها اشاره کرد که بر اثر آن، اکثریت معماری های ساختمان ها به سمت طراحی فضایی با بیشترین حجم مفید قابل استفاده و کمترین میزان تقسیم بندی شخصی هدایت شده است که از شاخص ترین آن ها می توان به آپارتمان استدیو ها اشاره کرد. این نوع معماری در کنار مزیت بهینه سازی فضا و حداکثر سازی محیط قابل استفاده، ممکن است معایب و محدودیت هایی مانند عدم فضا سازی با توجه به نیاز های فردی، عدم ایجاد محرومیت و موارد مشابه را داشته باشد.

با توجه به موارد ذکر شده، پارتیشن های جداکننده توانستند به خوبی این معایب و محدودیت ها را برطرف کنند و علاوه بر این، به یکی از المان های جذاب در دکوراسیون داخلی تبدیل شوند که حتی در حالاتی که نیاز به فضا سازی وجود ندارد، بتوانند به خوبی نقش مثبتی در چیدمان و دکوراسیون داخلی ایفا کنند. دیوار های جدا کننده و یا در کل تمامی محصولات جدا کننده از جمله پارتیشن ها و دیوار های کاذب دکوری، مستقل از نوع متریال به کار رفته، از لحاظ امکان تغییر مکان پس از اجرا به دو دسته دائمی و موقت تقسیم می شوند که هر دو مورد طرح های بسیار متنوع و حتی مشابهی نیز دارند.

 

مواد مورد استفاده در ساخت پارتیشن جداکننده

متریال های بسیار متنوعی به تنهایی و یا ترکیبی در ساخت پارتیشن جداکننده به کار می روند که از آن ها می توان به فلزات متعدد، چوب، شیشه، ورقه های کامپوزیتی، پارچه های مخصوص و حتی ساختار هایی از گیاهان زنده و طبیعی اشاره نمود. نکته مهم در مورد دیوار های جدا کننده این است که به راحتی در کنار کاربرد اصلی جدا سازی، نقش بسیار موثری در زیبا سازی ایفا می کنند و می توانند به عنوان المان محوری و اصلی در نمای یک دکوراسیون داخلی باشند.

پارتیشن جداکننده چوبی

پارتیشن چوبی، از قدیمی ترین گزینه های جدا کننده در دکوراسیون داخلی به شمار می آید. تنوع بسیار بالا و جذاب طراحی این نوع جدا کننده ها، نمونه های بسیار متنوعی از قفسه های کاربردی گرفته تا طرح های شبکه ای توخالی و نمونه های ترکیبی دیگر را در بر می گیرد.

چوب یکی از مواد بسیار پرکاربرد در ساخت پارتیشن های جدا کننده به شمار می رود که ویژگی های متمایز کننده زیادی دارد. از این ویژگی ها می توان به مقاومت بالا و مناسب، قابلیت اجرای طرح های متنوع، قابلیت ترکیب بالا با متریال های دیگر و مهمتر از همه، قابلیت طراحی و به کارگیری برای سبک های مختلف دکوراسیون داخلی اشاره کرد. از این رو تنوع پارتیشن های چوبی و نمونه های آن می توانند به تنهایی در یک دسته بندی جدا قرار بگیرند.

پارتیشن جداکننده شیشه ای

یک پارتیشن جداکننده شیشه ای منحصر به فرد می تواند مجموعه ای از قطعات شیشه ای قرار گرفته در قالب های فلزی، چوبی و یا یک جدا کننده یک تکه و واحد باشد. تنوع پارتیشن های شیشه ای به علت گزینه های مات تا شفاف، رنگ های متنوع، طرح ها و بافت های متنوع روی شیشه، نسبتا بالا و مناسب اکثر دکوراسیون ها است. مزیت دیگر دیوار های شیشه ای عدم محدود کردن نور و یا دید بین دو طرف به صورت صد در صد و امکان تعیین میزان محرمیت و خصوصی بودن فضای دو طرف است. در صورت انتخاب این نمونه از پارتیشن ها باید به امنیت فضا، نمایان تر بودن لک بر روی سطح آن و میزان ماتی و شفافی آن توجه داشت.

پارتیشن جداکننده کشویی

پارتیشن جداکننده کشویی می تواند مانند یک درب عمل کند. پارتیشن جداکننده کشویی برای جدا سازی دو بخش از لحاظ بصری و فضایی و همچنین ایجاد تقسیمات خصوصی و تعریف محدوده، به خوبی عمل می کند. این نوع پارتیشن ها انعطاف بالایی در جمع و باز شدن دارند و می توانند به صورت های مختلفی از فرم کشویی گرفته تا آکاردئونی و مدل های دیگر جمع شوند و یا به حالت باز شده برگردند.

پارتیشن شناور و متصل به سقف

تفاوت پارتیشن شناور و متصل به سقف با سایر مدل ها در نحوه اجرای آن است که به جای قرار گیری بر روی سطح زمین، ازسقف آویزان می شوند و تا ارتفاع دلخواه با سطح زمین، قرار می گیرند. این نوع دیوار های جدا کننده به نسبت وزن کمی دارند و از لحاظ بصری، تجربه منحصر به فرد و زیبایی ایجاد می کنند.

حال که با انواع مختلف پارتیشن جداکننده آشنا شده اید بهتر می توانید برای خرید پارتیشن اداری تصمیم بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.