تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

مهمترین نکات در طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس - شرکت پارتیشن پرچین

دکوراسیون اتاق کنفرانس

طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس

مقدمه:

اتاق کنفرانس یک فضای با اهمیت در هر شرکت محسوب می گردد. بی تردید به دلیل اینکه جلسات و سمینارهای مهمی، مربوط به شرکت و یا برای ایجاد هماهنگی با شرکت های دیگر برای همکاری و یا فروش محصولات در این فضا صورت می گیرد؛ داشتن یک فضای مناسب همراه با امکانات مورد نیاز برای تک تک افراد شرکت کننده در این فضا اهمیت بسیار فراوانی دارد. برای طراحی این فضا چندین نکته مهم و اصولی باید رعایت شود که در این مقاله از سایت پارتیشن تکجداره به مهمترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

۱ – ابعاد اتاق کنفرانس

ابعاد اتاق کنفرانس مهمترین عامل تعیین کننده در طراحی دکوراسیون آن  محسوب می شود. طراحی اتاق کنفرانس بسته به میزان فضای موجود می تواند متفاوت باشد و طرح متناسب برای آن باید به صورتی باشد که بتواند تمام قواعد و اصول رفت و آمد و نشستن افراد به صورت استاندارد و رعایت شده باشد تا بدین صورت مزاحمتی برای دیگر افراد شرکت کننده در این بخش ایجاد نشود.

۲ – میز اتاق کنفرانس

میز اتاق کنفرانس

رایج ترین میز کنفرانس مستطیل شکل است با صندلی هایی که در چهار طرف آن قرار می گیرد. ولی با توجه به ابعاد فضا و تعداد شرکت کننده در این فضا، می توان از فرم U شکل و یا طرح های دوار برای میز کنفرانس استفاده نمود.

۳ – تجهیزات اتاق کنفرانس

قبل از طراحی و ساخت اتاق کنفرانس، باید در نظر گرفت که چه فناوری و تکنولوزی را برای استفاده در نظر گرفته اید. بی تردید در یک اتاق کنفرانس کوچک، سیستم صوتی و تصویری بزرگ و یا مانیتور و میکروفون ممکن است نیاز نباشد؛ ولی با افزایش تعداد شرکت کننده ها برای ایجاد نظم بیشتر و به رخ کشیدن وجه شرکت، وجود همچین امکاناتی برای نمایش دادن تصاویر و یا گفتگوی مناسب وقابل شنیدن برای سایر حضار بسیار با اهمیت است. محل قرارگیری هر کدام از این تجهیزات و فاصله آنها از یکدیگر برای رعایت کردن استانداردها و همچنین استفاده از تجهیزات با کیفیت و حرفه ای برای بالا بردن سطح دوام همچین فضاهایی، برای هر شرکتی بسیار با اهمیت است.

۴ – نور پردازی

اتاق کنفرانس باید روشن باشد تا حاضرین بتوانند همدیگر را به راحتی مشاهده کنند؛ ولی این را نیز باید در نظر گرفت که در صورت لزوم باید از شدت روشنایی های طبیعی و مصنوعی ایجاد شده کاسته شود تا بدین صورت امکان استفاده از مانیتورها و یا صفحات نمایش دیگر، برای حضار فراهم شود.

به همین دلیل طراحان داخلی ترجیح می دهند تا با استفاده از نور پردازی های متفاوت کنترل شدت روشنایی این فضاها را در دست بگیرند. وجود پنجره و بهره گیری از نور خورشید، یک امتیاز برای هر فضای داخلی محسوب می شود؛ ولی برای سالن کنفرانس، استفاده از سیستم های هوشمند برای افزودن و یا کاستن روشنایی طبیعی آن شدیدا توصیه می شود.

۵ – سیستم عایق صدا یا اکوستیک

یکی از عمده ترین تفاوت های اتاق کنفرانس با دیگر فضای داخلی هر شرکتی، وجود سر و صدا است. برای داشتن چنین فضایی، استفاده از کفپوش و مواد مناسب برای دیوارها در جهت جذب صدا و کاهش آلودگی صوتی بسیار حائز اهمیت است. استفاده از عایق های صوتی برای کاهش صدا یکی از مواردی است که باید برای این اتاق ها در نظر گرفت و وجود آنها می تواند در ابعاد فضا و ضخامت دیوارها تاثیر بسیار بگذارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.