تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

رنگ در دکوراسیون داخلی - مهمترین تاثیرات رنگ ها | شرکت پارتیشن پرچین

رنگ در دکوراسیون داخلی

اهمیت رنگ در دکوراسیون داخلی

رنگ در دکوراسیون داخلی یکی از اولین جنبه های زیبایی شناسی است که توجه افراد را به خود جلب می کند. به طوری که استفاده درست از ترکیب رنگ ها در منزل یا محل کار می تواند فضا را به کلی دگرگون کند.

الهام بخش بیشتر طراحان داخلی در استفاده از رنگ، طبیعت است. ارتباط رنگ با حال و هوا و روحیه ی ما مسئله ای فطری و طبیعی است. به همین خاطر طبیعت بهترین معلم برای استفاده از رنگ ها است. بهترین ترکیب رنگ ها در کنار یکدیگر به بهترین و زیباترین شکل.

ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی

استفاده از ترکیب رنگ های اصولی در دکوراسیون داخلی نیاز به شناخت کامل هر رنگ و ترکیب آن ها با یکدیگر دارد.

با ترکیب درست رنگ ها می توان فضا را پر از عظمت و انرژی مثبت کرد. امروزه به اندازه ای که به عناصر فیزیکی یک محیط توجه می شود، به رنگ توجهی نمی شود. اگر در استفاده از رنگ ها دقت نکنیم، یک فضای کاری شاد را به یک محیط کسال کننده تبدیل خواهیم کرد. رنگ در دکوراسیون داخلی تاثیر بسزایی دارد. با رنگ ها می توان به گذشته رفت و زندگی را پر احساس و خیال انگیز ساخت. هر یک از ما حس فطری نسبت به هر رنگ داریم که در مراحل مختلفی از زندگی پشت سر گذاشته ایم. پس در انتخاب و ترکیب رنگها باید خاطرات خوش را با ترکیب درست آنها تداعی کنیم .

رنگ در دکوراسیون داخلی مدرن

قبل از تصمیم گیری در مورد هر رنگی حتما از روش آزمون و خطا در ابعاد کوچکتر استفاده کنید. پیش از آنکه در مورد رنگ اتاق تصمیم بگیرید، به کسانی فکر کنید که از آن استفاده خواهند کرد. توجه به جنسیت، سن و روحیات آنها بسیار ایده بخش است. مثلا رنگهای روشن و ملایم برای اتاق کودکان مناسب است. این در حالی است که رنگ های تندتر و براقتر برای کسانی که سن و سال بیشتری دارند مناسب است.

رنگ هایی که برمی گزینید در کوچک و یا بزرگ تر نشان دادن محیط تاثیر بسیاری دارند. رنگ های تیره موجب کوچک به نظر رسیدن فضا می شوند. رنگ های روشن موجب بزرگی ظاهری فضا می شوند. برای استفاده درست و صحیح از رنگ ها نیاز به مطالعه دقیق و درست و توجه به روحیات شخصی می باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.