تهران: جردن خیابان سعیدی پلاک33تلفن تماس:02122017505-02122013422
کارخانه پرچین: جاده ساوه چهاردانگه شیشه پرچین

طراحی اداری | تمام آنچه شما باید درباره کفپوش اداری بدانید | شرکت پارتیشن پرچین

تمام آنچه شما باید درباره کفپوش اداری بدانید

مقدمه

کفپوش تجاری یا اداری دفتر کاری شما، بر ظاهر و هویت آن تأثیر خواهد گذاشت. همچنین یکی از مهمترین موارد برای ایجاد بهترین تاثیرگذتری بر بازدید کنندگان و کارکنان است. ضروری است هر کفپوش اداری، زیبایی منحصر به فردی را که منعکس کننده آنچه در داخل ساختمان می گذرد، داشته باشد. انتخاب کفپوش اداری در انتخاب دکوراسیون اداری مناسب نه تنها به ظرافت اتاق، بلکه به عملکرد و سطح راحتی آن می افزاید.

کفپوش اداری باید قبل از هر چیز مشتریان را تحت تأثیر قرار دهد، در عین حال فضایی ار ایجاد کند که کارمندان بتوانند به کار کردن در آن افتخار کنند.

کفپوش‌ها می‌توانند حس گرما را به محیط انتقال دهند، نور را بازتاب کنند و فضا را بزرگ‌تر یا کوچک‌تر نشان دهند. همچنین می توانند با دیگر وسایل هارمونی جالبی از رنگ‌ها ایجاد کنند. می‌توانند عایق گرما در محیط اداری باشند. بنابراین ضروری است اهمیت آن ها را درک کنیم.

پرکاربردترین انواع کفپوش اداری عبارتند از:

فرش یا کاشی های طرح فرش، کفپوش وینیل، کفپوش لمینت، کفپوش لاستیکی، کفپوش چوبی و کفپوش سرامیکی

 

تمام آنچه شما باید درباره کفپوش های اداری بدانید

ظاهر

مانند خانه، هر فضای اداری نیز نیاز به طراحی مخصوص به خود را دارد؛ که یکی از بخش های هر طراحی مدرنی را، کفپوش تشکیل می دهد. قبل  از انتخاب طرح کفپوش، باید به خوبی فکر کرده و ببینید که از طراحی داخلی دفتر کاری خود چه انتظاراتی دارید. طرح سنتی، مدرن، مینیمالیستی و یا پر زرق و برق. کدامیک با فضای اداری و کسب و کار شما هماهنگی بیشتری دارد؟

انتخاب طرح کفپوش

به خاطر داشته باشید که انتخاب کفپوش تاثیرات مهمی بر سایر اجزای طراحی داخلی دارد؛ بنابراین از به تعویق انداختن و سهل انگاری در انتخاب آن پرهیز کنید.

عملکرد هر فضا

میزان رفت و آمد در هر فضا را در نظر بگیرید؛ زیرا تاثیر مهمی بر انتخاب نوع کفپوش خواهد داشت. به عنوان مثال، فضای لابی و پذیرش رفت و آمد بسیاری را متحمل می شود، لذا باید از کفپوش های با دوام تری در این نواحی استفاده شود. از طرف دیگر، اتاق های کنفرانس، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند، به همین دلیل استفاده از یک فرش شیک می تواند انتخاب مناسبی برای این اتاق ها باشد.

نوع کسب و کار

نوع کسب و کار

کسب و کار شما چگونه است؟ آیا مشتریان زیادی در محیط کار شما رفت و آمد می کنند؟ در این صورت استفاده از کفپوش های سخت انتخاب بهتری است. یا اگر دفتر کار شما در داخل کارخانه قرار دارد، استفاده از فرش برای آن مناسب نخواهد بود. زیرا با رفت و آمد کارگران و چکمه های زمختشان به زودی از بین خواهد رفت.

 

هماهنگی کفپوش و پارتیشن اداری

در طراحی دکوراسیون اداری ایجاد حریم خصوصی اهمیت زیادی دارد. دفاتر کار باز یا استفاده از پارتیشن بندی و فضای اختصاصی انتخاب هایی هستند که روی کارکرد کارکنان و تمرکز بر فعالیت های کاری بیشترین تاثیر را دارد. تغییر دکوراسیون داخلی ادارات، با تغییر در رنگ و جنس کفپوش ها و پارتیشن ها و ایجاد یک هارمونی خاص بین این دو مولفه، بیشترین تاثیر را در خلق و خو و روحیه کارمندان دارد. کفپوش اداری فضای بسیاری را از لحاظ مساحت اشغال می کنند، و از طرفی پارتیشن اداری نیز در معرض توجه عمومی قرار دارند. لذا یکی از پر اهمیت ترین نکات در طراحی دفاتری که از هم از کفپوش و هم از پارتیشن استفاده می کنند، ایجاد هماهنگی بین این دو فاکتور است.

 

دوام و نگهداری

استفاده از یک فرش لوکس و گران قیمت برای دفترتان به نظر جذاب است. اما اگر یکی از مشتریان فنجانی چای یا قهوه بر روی آن بریزد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا می توانید به سادگی آن را با فرش دیگری جایگزین کنید؟

در حالت کلی بهتر است تنها به لوکس بودن محیط توجه نکنید، بلکه سایر جوانب مانند بادوام بودن کفپوش و یا شرایط و هزینه های احتمالی نگهداری آن را هم در نظر بگیرید. به عنوان مثال، کفپوش‌های از جنس سرامیک و یا لمینت به راحتی تمیز شده و اثری از رد پا و لکه و کثیفی بر روی آن‌ها باقی نمی‌ماند.

 

کلام آخر:

اگرچه کفپوش فضاهای اداری ممکن است کمتر مورد توجه قرار گیرد، اما این بدان معنا نیست که باید آن را نادیده گرفت. عدم به کارگیری کفپوش مناسب با فضای هر کسب و کار، ضمن ایجاد محیطی خسته کننده برای کارکنان، می تواند منجر به افزایش هزینه های تعمیرات و نگداری و نظافت کفپوش شود.

انتخاب کفپوش برای فضای اداری، متناسب با عنوان برند تجاری، نوع مخاطب و میزان پرستیژ کاری، انتخاب بسیار مهمی است. ما در این مقاله نکات مهم در انتخاب کفپوش اداری را ذکر کردیم. امید است که محتوای این مقاله در راستای انتخاب هدفمند شما برای کفپوش اداری و طراحی دکوراسیون اداری مفید بوده باشد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.